Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Скільки районів залишиться на Рівненщині до 2020 року? (ВІДЕО)

Скільки районів залишиться на Рівненщині до 2020 року? (ВІДЕО)

13 потенційних громад іще має утворитися цьогоріч на Рівненщині. Принаймні саме на це вказують усі налаштування на місцях, кажуть експерти. Лише у Корецькому районі області процеси так і не розпочалися. Окрім того відзначають експерти, цілком можливо, що вже до 2020 на Рівненщині залишиться лише три райони.

Цьогорічне літо буде спекотним. Принаймні на це сподіваються експерти з децентралізації, які працюють на Рівненщині. Адже вже 30 червня відбудуться вибори у трьох громадах - Степанській, Малинській та Бугаївській. Окрім того тривають процедури приєднання сіл до вже існуючих ОТГ - Привільненської та Млинівської.

Ми говоримо про те, що в Острозькому і Здолбунівському районах поки ще немає громад вже створених, але там процес пішов, тож лишається лише Корецький, де нема ще, - розповідає директор Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий.

В той же час гальмується в області й питання утворення міських ОТГ. Вараш вже приєднав Заболоття, Острог рухається в сторону приєднання Розважу, а от Рівне та Дубно б'ються, наче риба об лід.

Прийде місто і забере у вас всю землю, навіть ту, яка приватизована в людей для городництва. Тобто сільськогосподарського призначення. Багато людей мають до двох гектарів, потім питання стане і по паях, теж можуть його під забудову - це така суб'єктивна думка, яка страшилка проти міста. Але в той же час є об'єктивна - нема що запропонувать громаді, що вам буде отак добре, - говорить голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов.

Не за горами і ще одна зміна - передбачають, що замість 16 районів на Рівненщині лишиться тільки три - Сарненський, Рівненський та Дубенський.

Дивлячись на темпи розвитку подій сьогоднішнього ранку, то будуть темпи пришвидчуватися змін у тому числі і цієї реформи. Тому що ми п'ятий рік обговорюємо, пора вже завершувати, підводити риску і бюджетний фінансовий рік починати з 1 січня 2020 року вже в нових кордонах об'єднаних районів.

Та все залежить не лише від бажання на місцях, а й від готовності законотворців вносити відповідні зміни, котрі всі ці процеси мають узаконити. 

Читайте також: до кінця року на Рівненщині буде ще 13 громад

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber

 

 

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: