Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Симптоми і ознаки цукрового діабету

Симптоми і ознаки цукрового діабету

Цукровий діабет є чи не найпоширенішим захворюванням у світі: за офіційною статистикою від нього страждає близько 6% населення Землі. І більшість медиків сходяться на думці, що ці дані не відображають реальності: більше половини випадків не діагностовано. Тим часом раннє виявлення діабету дозволяє істотно збільшити тривалість життя хворих і запобігти розвитку багатьох ускладнень.

Симптоми цукрового діабету 1 типу
Діабет 1-го типу розвивається стрімко і має яскраво вираженні прояви. Хворий, не дивлячись на підвищений апетит, швидко втрачає у вазі, відчуває постійну втому, сонливість, спрагу. Часті позиви до сечовипускання змушують його прокидатися серед ночі по кілька разів, кількість сечі, що виділяється значно перевищує норму. Симптоми виникають раптово і при уважному відношенні не залишаються непоміченими.


Симптоми цукрового діабету 2 типу
Другий тип цукрового діабету - найпоширеніший і при цьому найскладніший в розпізнаванні. Хвороба протікає повільно, і, не дивлячись на велику кількість можливих симптомів, зазвичай вони виражені слабо.


Для діабету другого типу властиві:
• сухість у роті і спрага, хворий може вживати до трьох-п'яти літрів рідини щодня;
•зниження ваги;
• рясне сечовипускання;
• постійна втома, сонливість, відчуття слабкості, дратівливість;
• відчуття поколювання в пальцях, оніміння кінцівок;
• значна раптова втрата ваги, незважаючи на високий апетит;
• нудота, іноді - блювота;
• шкіра суха, можливий сильний свербіж, тривале загоєння ран і саден;
• інфекції сечовивідних шляхів;
• підвищений тиск.


Достовірне підтвердження діагнозу можливе лише після проведення ряду лабораторних досліджень, що дозволяють оцінити рівень цукру (глюкози) в кров


• Випадковий аналіз глюкози в плазмі крові зазвичай проводиться при масових обстеженнях і диспансеризації, а також при необхідності провести екстрене дослідження показників. Критичним значенням можна вважати показник 7 ммоль / л і більше.
• Аналіз на рівень глюкози в крові натще - найпоширеніший тип аналізу, нехай і не відрізняється абсолютною точністю, проте простий у виконанні. Як правило, його проводять з ранку, при цьому пацієнт не повинен вживати їжу протягом 8-12 годин до дослідження. Як і при будь-якому аналізі крові, не варто напередодні пити алкогольні напої, а також курити за годину до взяття матеріалу. Хорошим показником вважається, якщо рівень глюкози не перевищив 5,5 ммоль / л. При 7 і більше ммоль / л пацієнта направлять на додаткове обстеження.
• Дослідження на глікірованний гемоглобін - сучасний надійний тест, рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров'я для виявлення діабету. Його результати показують середнє значення рівня глюкози в крові за останні 90 днів, при цьому на точність не впливають ні прийоми їжі, ні час взяття матеріалу, ні багато інших зовнішні фактори. У нормі показник складе менше 6,5% HbA1C, що відповідає рівню глюкози 7,8 ммоль / л, значення вище цього - явна ознака захворювання. При 6% (7 ммоль / л) ризик виникнення діабету вважає підвищеним, однак ситуацію ще можна виправити зміною способу життя.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: