Паспорт, дресура та стиль від грумера – такі вони безпритульні собаки Львова. Місцева програма регулювання чисельності тварин розроблена таким чином, аби люди захотіли взяти песика додому. Львівським прикладом надихнулися і у Рівному.

405 собак живе на вулицях Львова згідно з останнім перерахунком. Такої кількості вдалося досягнути місцевим зоозахисникам, завдяки реалізації спеціально створеної програми. Вона передбачає головне: собака повинна отримати шанс жити у сім’ї. Щороку місцеве комунальне підприємство прилаштовує в родини понад півтисячі песиків.

Ми робимо все, щоб взяти безпритульну тварину було модно і в нашому місті, і в інших містах України. У нас є величезні переваги, тому що наші собаки стерилізовані, вакциновані, з ветеринарними паспортами, з ними позаймався кінолог, з ними позаймався грумер. Тобто це надзвичайно презентабельні собаки, з якими щодня гуляють волонтери, соціалізовують їх. Це готові тварини для переїзду в сім’ю, - розповідає Оксана Кошак.

У Луцьку також затвердили нову програму зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами, а саме відлов, кастрація, прилаштування у сім’ї або в крайньому випадку – повернення на місце відлову. Вважають, цю схему найбільш виправданою.

Ротація тварин повинна відбуватися постійно. Вони не можуть затримуватися й жити на підприємстві роками. Тому що по життєвого утримання фінансувати для тварин не буде ніхто. І в рамках гуманного ставлення тварині буде краще жити там, де вона жила, аніж сидіти в клітці і бачити тільки 4 стіни, - говорить директорка КП "Ласка" Наталія Рудь.

У Рівному ж вирішили скористатися досвідом Львова й запровадити ІТ-рішення в управлінні стерилізаційним центром.

Ми вперше хочемо використати такий ресурс ІТ «Ваша думка», коли громада сформує пропозицію, вимоги і опише, що для них є результат програми. Ми від тестуємо в опитуванні через месенджери та смс. Це ляже в основу програми, яку ми погодимо з депутатами і затвердимо на сесії, - додає зоозахисниця Алла Лосік.

Тож у місті вже сформували робочу групу, яка різносторонньо підійде до написання нової програми. Сподіваються, вона спонукатиме створити у місті окреме підприємство, котре й займатиметься безпритульними тваринами.  

 

Читайте також: не тримати, а прилаштовувати: у Рівному думають, як бути з собаками

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber