Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Різні види падіння: що і в яких випадках треба робити

Різні види падіння: що і в яких випадках треба робити

Взимку ми всі трохи екстремали. Прекрасно знаючи про нерозторопність наших комунальних служб, часто поводимося так, ніби під ногами немає ні ожеледиці, ні заметів, ні мерзенної каші зі снігу з піском. В результаті отримуємо травми.

Правила пересування в ожеледицю

  1. 1. Носіть чоботи зі стійким каблуком (не вище 3-4 см), широкою носовою частиною, товстою стійкою підошвою з чітким рельєфом - чим він більший, тим менше доведеться ковзати.
  2. 2. Виходьте з будинку раніше - пересування взимку займає більше часу. Але навіть якщо спізнюєтеся, все одно не поспішайте! Ваші шанси отримати травму при збільшенні швидкості пересування різко зростають.
  3. 3. Не тримайте руки в кишенях і не навантажуйте їх важкими сумками - їм потрібна свобода рухів, щоб швидким помахом допомогти відновити раптово втрачене на слизькій доріжці рівновагу.
  4. 4. Врахуйте, що в сутінках, коли очі погано розрізняють дорогу, легко послизнутися навіть на рівному місці, не кажучи вже про намерзлий буграми крижаний тротуар!

Ну ось - впали ...


Якщо наслідок ненавмисного «приземлення» - синяк, подивіться, як він буде себе вести. «Цвіте» - змінює забарвлення від червоного до вишневого і синього, до жовто-зеленого і жовтого, значить все в порядку. Не міняє колір, а навпаки, тільки більше червоніє? Починається нагноєння - негайно зверніться до лікаря!


Якщо розтягнули зв'язки:
Найчастіше страждає голеностоп, якщо розтягнутим зв'язкам не надати допомогу негайно, з часом вони ослабнуть, і нога стане підвертається не тільки в ожеледь. Відразу ж поверніться додому, змастіть область суглоба гепаринвмісною маззю, накладіть тугу пов'язку (на ніч пов'язку не знімайте, вона допоможе швидше зняти набряк і утримає суглоб в правильному положенні). Забинтувавши ногу, на 15-20 хв прикладіть до хворого місця холод, важливо, щоб компрес щільно прилягав з усіх боків до потерпілого суглобу. 1-2 дня побудьте вдома. Намагайтеся не навантажувати хвору ногу. Якщо біль посилився, суглоб розпух, почервонів, негайно зверніться до лікаря - не виключено крововилив в порожнину суглоба, що вимагає термінового медичного втручання.

Якщо це перелом:
Про неблагополуччя дасть знати гострий біль в руці або нозі, що підсилюється при найменшій спробі нею поворухнути, через що рух стає неможливим. Необхідно терміново дістатися до травмпункту, але потрібно забезпечити спокій зламаній кінцівці. Зробіть шину з того, що є під рукою, - палиці, дошки, велика гілка. За допомогою шарфа, хустки, ременя прив'яжіть її так, щоб шина захопила два сусідніх суглоба. В крайньому випадку, хвору ногу можна прив'язати до здорової, руку - до тулуба. Наберіть сніг у целофановий пакет і прикладіть до місця перелому.

Черепно-мозкова травма:
Якщо після травми з'явилися сильний головний біль, запаморочення, нудота, блювота, зашуміло в вухах або, того гірше, ви втратили свідомість - у наявності симптоми струсу головного мозку. Викликайте «швидку»! Зробіть так само, якщо дані симптоми з'являться через кілька годин або через 2-3 дня після травми.
Будьте обережні!

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: