Під тотальним прицілом. В Україні вводять відеофіксацію при здачі практичних іспитів для отримання водійського посвідчення. Всі навчальні автомобілі будуть обладнані декількома камерами, які фіксуватимуть поїздку під час руху.

В холі сервісного центру два десятка людей готуються до складання іспиту для отримання водійського посвідчення. В екзаменаційному класі одні швидко виконують завдання, та покидають клас, а інші ретельно вичитують запитання та дають відповіді. На проходження тестів у всіх є не більше 20-ти хвилин. Більшість, вперше перевіряють свої звання із ПДР.

При проходженні я трошки переживала, бо якщо три неправильні відповіді і я уже не здала, а так вийшло дві і дуже сумнівалася над останнім питанням, - говорить Надія Ропій.

Крім пильного ока працівників сервісного центру, які слідкують за процесом складання теоретичних іспитів в екзаменаційному класі встановлені відеокамери. Відповідно до нововведень, така система діятиме найближчим часом і при складанні практичного іспиту.

Ці засоби відеофіксації були встановлені в навчальних автомобілях і організацій, курсанти мають право складати іспит на тих автомобілях на яких навчалися. І ці камери встановлюються в цих автомобілях навчальних організацій, - розповідає заступник начальника РСЦ МВС в Рівненській області Віктор Залюбовський.

Олександр готується до здачі практичного завдання. Спочатку хлопець пристібає ремінь безпеки. Проте що в автомобілі встановлені відеокамери знає.

Звичайно хвилююся як і всі, тести пройшов дві помилки зробив. Для відеофіксації іспиту - це обов'язково має бути.

Перед початком руху Олександр ознайомлюється із маршрутом.

В навчальних автомобілях відеофіксацію встановили два місяці тому. Поки обладнали дві камери - одна на дорогу, інша в салон автомобіля.

Чи правильно він перемикає передачі і таке інше. ЧИ пристебнутий він ременями безпеки як він входить і виходить з автомобіля - це все є при складанні іспиту, а інша камера направлена на дорогу як він їде.

Загалом практичний іспит з першого разу всім скласти не вдається. Зі 100% - 30 йде на перездачу. Вмонтовані камери в навчальних автомобілях дадуть можливість екзаменатору та майбутньому водію довести свою правоту у випадку непорозумінь.

Коли говориш про помилки, які допустив той чи інший кандидат у водії, то є багато заперечень, а ви не праві я їхав вірно я не допустив тих помилок. У цьому плані відеофіксатор буде помічником ,тому що він контролює, як екзаменатора так і слухача, - каже екзаменатор Роман Баранчук.

У Рівному відеонаглядом облаштовані усі автомобілі, які належать сервісному центру МВС. Не відстають і навчальні заклади - у більшості вже встановлений відеонагляд хоча б в одній машині.
 

 

Дивіться ще: на Рокитнівщині паводок може знести мости (ФОТО, ВІДЕО)

Будьте з намиTelеgram Facebook Youtube Instagram Viber