Постанова регламентує серед іншого можливість після продажу транспортного засобу при перереєстрації його або після зняття з обліку при вибракуванні перезакріпити номерні знаки не тільки за своїм іншим транспортним засобом, але і за транспортним засобом членів родини.
Тобто, якщо у власника є бажання зберегти свій номерний знак у сім’ї, то це стало можливим. Раніше у законодавстві була норма, що номерні знаки можна було залишати тільки власнику транспортного засобу. А тепер можна перезакріплювати свої номерні знаки ще й за транспортними засобами дітей, дружини/чоловіка, батьків.
Номерні знаки перезакріплюватимуться за умови відповідності їх інформаційного змісту щодо адміністративно-територіальної належності, порядкового номера та серії встановленим вимогам. А також для передачі їх родичам треба подати документи, які підтверджують такі родинні відносини.
Про це йдеться у підпункті 17 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України. Ця норма набула чинності з 14 вересня 2022 року, тобто з моменту її публікації.
А можливість замовити наявні у сервісному центрі МВС номерні знаки, які видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію цифр (чотири однакові цифри, три однакові цифри, дві послідовні пари однакових цифр та інші) а також номерних знаків з визначеною заявником комбінацією цифр, незабаром реалізуємо у веб застосунках.
Про це йдеться у підпункті 4 пункту 2 цього нормативного документу і він набирає чинності через три місяці після офіційного опублікування.
Команди Головного сервісного центру МВС, Міністерства цифрової трансформації України та ДП ІНФОТЕХ уже працюють над тим, щоб впровадити нові онлайн послуги саме тоді, коли зміни у законодавстві вступають в силу.
Варто додати, що на сайті Головного сервісного центру МВС працює сервіс перевірки наявності платних номерних знаків: https://opendata.hsc.gov.ua/check-leisure-license-plates/
Про це повідомляє Рівненська міська рада.
Читайте також: Як вчителі-переселенці адаптувалися до роботи на Рівненщині