На Рівненщині цьогоріч планують запустити пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека».

Про це повідомили в Рівненській обласній раді.

Як ідеться в повідомленні, новий проєкт планують запустити для того, аби вирішити проблему відсутності аптек у віддалених населених пунктах області.

У такий спосіб удасться покращити доступ людей, що проживають в сільській місцевості, до лікарських засобів, а також до медикаментів за доступними цінами, яких може не бути в найближчій аптеці або якщо вони там коштують дорожче, ніж за програмою «Доступні ліки».

Про це повідомив директор із розвитку мережі в Рівненському регіоні АТ "Укрпошта" Іван Люсак під час засідання Ради громад при голові облради.

Національний поштовий оператор отримав ліцензію на роздрібну й електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами та вже доставляє замовлення в інших регіонах України.

Реалізація проєкту запланована на друге півріччя 2024 року. Мешканці Рівненщини зможуть замовити безрецептурні лікарські засоби, яких понад 10 тисяч найменувань, а також препарати за електронними рецептами. Їх доставка буде безкоштовною.

Як повідомив Іван Люсак, наразі в Рівненській області функціює 291 відділення "Укрпошти", із яких - 189 є стаціонарними (переважно в сільській місцевості), а 97 – пересувними. Пересувні відділення обслуговують села, де мешкає менше 1200 жителів.

Окрім того, Іван Люсак закликав громади оновити поштові скриньки та нумерацію будинків на вулицях для зручності надання послуг.

Щодо чинних стаціонарних відділень він зазначив, що у зв'язку з трансформацією "Укрпошти" наразі немає фінансової можливості відремонтувати ці відділення в селах, тому компанія більше схиляється до оренди приміщень, ніж до відновлення й утримання старих.