Чотирьох жителів області судитимуть за незаконне видобування бурштину в складі організованої злочинної групи.

Прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 4 жителів Дубровицького району, які у складі організованої злочинної групи видобували бурштин-сирець.

В ході слідства було встановлено, що організатор і виконавці стійкої організованої групи розробили та схвалили єдиний злочинний план, пов'язаний із протиправним бурштиновим промислом. Учасники групи згідно із розподілом функцій зберігали обладнання для видобутку бурштину, визначали час та місце його видобування, вживали заходи конспірації. Після видобутку та реалізації «сонячного» каміння організатор групи розподіляв між її учасниками отримані грошові кошти, їх частину – використовував на організацію подальшої неправомірної діяльності.

Читайте ще: в Рівне нській області група бурштинокопачів постане перед судом

Правоохоронці затримали учасників групи у березні поточного року під час здійснення ними злочинної діяльності поблизу села Кривиця Дубровицького району. На місці події та за місцем проживання «старателів» вилучено 5 кілограмів бурштину, мотопомпу кустарного виробництва, 18 пожежних рукавів, 17 металевих жердин, водозабірний армований шланг, шрайбери, інше знаряддя, пристосоване для незаконного видобутку бурштину-сирцю.

Дії обвинувачених кваліфіковано як незаконне видобування у складі організованої групи корисних копалин загальнодержавного значення. Покарання для них визначить Дубровицький районний суд.

Їм загрожує штраф у виді від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber