Не влаштовувати в інтернат, а віддати тимчасово на виховання у родину. Це основна функція, яке передбачає патронатне виховання. В таких сімях дитина може перебувати до трьох місяців, в окремих випадках до півроку. Але не більше. Адже з часом може формуватися психологічна привязаність. Патронатні вихователі це не батьки, а люди, котрі готові огорнути дитину, що потрапила у складні життєві обставини родинним теплом.
Не варто плутати патронатне виховання з іншими формами сімейного піклування,та кшталт усиновлення, опікунства, прийомних родин чи дитячих будинків сімейного типу. 95 відсотків дітей у Рівному охоплюються саме такими формами виховання. Однак, 5 дітей довелося помістили у будинок дитини.
На Рівненщині нині функціонує всього дві патронатні родини. У Рівному немає жодної. Щоб стати патронатним вихователем необхідно відповідати і певним критеріям. Варто навчитися правилам надання домедичної допомоги,не мати судимість, пройти декілька рівнів обов'язкового навчання. Підготувати належні умови проживання для дітей. Між тим,житло може навіть бути орендованим.
Оплачує послуги виховання патронатним родинам держава. Нині у місяць така праця оцінюється у понад 11 тисяч гривень. На кожну дитину надається соцдопомога у розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів в залежності від віку дитини. Якщо це дитина з інвалідністю, то більше. Якщо Ви бажаєте спробувати себе у ролі патронатних вихователів, у Рівному варто звертатися за телефонами, що зараз бачите на екрані.
Читайте також: У 2020 році 16 родин Рівненщини долучились до державної програми підтримки будівництва на селі