Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33001 Україна, Рівне Петра Могили, 28 Г
096-11-400-11 info@rivne1.tv
На місце гінекологів – сімейні лікарні. Як у Рівному борються за кабінети?

На місце гінекологів – сімейні лікарні. Як у Рівному борються за кабінети?

У Рівному люди активно підписують декларації з сімейними лікарями. Станом на 8 квітня 2019 року – більше 75% пацієнтів вже обрали свого медика.
Лідер серед підписаних декларацій – Центр «ПМСД Центральний». Там вже уклали договори більше 77 тисяч людей. Далі за кількістю підписаних декларацій - Центр «ПМСД Ювілейний» та Центр «ПМСД Північний».
Попри високий показник у центрі Первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» є труднощі – лікарям нема місця. Сімейні лікарні та терапевти працюють у три зміни. Відповідно до вимог медичної реформи, їх має бути дві. Це створює труднощі для пацієнтів.
Лікарі мають працювати по шість годин. Це дасть можливість позбутися черги. Наприклад, коли на прийом до лікаря записується 20 осіб. То за 4 години – 20 людей важко прийняти. За шість годин – це реально, -
головний лікар Центру ПМСД «Центральний» у Рівному Олег Шрам.
Для того, щоб розмістити всіх лікарів у поліклініці №2 у Рівному, місця немає. На 4 поверсі працюють лікарі-гінекологи. Вони не належать до штату медиків Центру «ПМСД «Центральний», а орендують кабінети. Договір оренди у них закінчився ще 6 січня 2019 року. Головний лікар медичного закладу не хоче його подовжувати, оскільки вважає, що ці кабінети доцільно віддати своїм лікарям.
«Я повинен думати про своїх працівників», -
головний лікар Центру ПМСД «Центральний» у Рівному Олег Шрам.Гінекологів планують переселити на вулицю Медичну в пологовий будинок. Такій ініціативі лікарі жіночої консультації не раді. Адже зараз вони працюють у центрі міста, а наступне місце роботи – інший район.

«Ми можемо втратити населення, яке звикло обслуговуватись у місті. Ймовірно, вони звертатимуться в інші медичні заклади» -
заступник головного лікаря міського пологового будинку Рівного Тетяна Жабчик.
В центрі міста розташований Перинатальний центр. Гінекологи побоюються, що жінки ходитимуть саме туди, адже там зручне розташування. Значна частина громадського транспорту їде саме через цю ділянку. А от на вулицю
Медичну їде лише три прямих маршрути – 38, 42 та 69.
Ми поцікавилися у жінок, які були в черзі до лікаря на консультацію, чи зміна адреси створить їм незручності. Відповіді були різні. Чимало рівнянок, говорили про те, що їм нема різниці, чи це вулиця Драгоманова, де нині приймають лікарі, чи вулиця Медична. Інша частина бідкалася, що маршрутки погано їздять до нової адреси. Окрім того, зазначили, що якщо жінці доведеться провести діагностику або консультацію в інших вузькопрофільних лікарів, то доведеться їхати назад на вулицю Драгоманова. Відтак, затрачатиметься час та додаткові кошти. А якщо жінка почувається погано, то це ще більше погіршить її самопочуття.
Про переселення жіночої консультації у Рівному говорили впродовж 3-х років. Кожного разу жінки обурювалися, а лікарі надавали свої аргументи, чому не потрібно цього робити. Втім, цього разу це вже остаточне рішення. Відповідний наказ підписав начальник управління охорони здоров'я Рівного Віктор Іськів.

Світлана Бузяр 20 років працює у жіночій консультації. За цей час вже тричі з колегами переселялася. Загалом, за час існування жіночої консультації, медиків переміщали 5 разів. Лікарка обурюється такому рішенню. Каже, що від часу відкриття Перинатального центру, який також розташований в центрі міста, частина пацієнток вже туди перейшла. А якщо вони переїдуть, то за новою адресою мало хто буде звертатися.
«Зараз у нас сформована структура. Як можна її відділяти? Це як відтяти руку чи ногу» -
лікар жіночої консультації Світлана Бузяр.
В управлінні охорони здоров'я Рівного кажуть, що всіх лікарів жіночої консультації не будуть переселяти. Лише сімох. Ще четверо залишаться в Поліклініці №2 на вулиці Драгоманова.
Вільні кабінети займуть сімейні лікарі, які є працівниками Центру «ПМСД «Центральний», однак зараз вимушені працювати у різних медичних закладах міста. До прикладу, це педіатри з міської дитячої лікарні (вулиця Чорновола), а також з центральної міської лікарні. Відтак, у Центральному центрі надання первинної медико-санітарної допомоги, зможуть обслуговуватись і діти.
«На місце педіатрів, які звільнять свої місця з кабінетів на вулиці Чорновола, прийде медичний персонал амбулаторії з вулиці Пересопницької. До слова, тут планують зробити капітальний ремонт за кошти проекту Світового банку. Її облаштують сучасним медичним обладнанням. Це буде взірцева амбулаторія», -
начальник управління охорони здоров'я Рівного Віктор Іськів.
Додає, що якщо жінки задоволені своїм гінекологом, то їм буде байдуже, куди до нього їхати і зміна місця роботи не вплине.
У нас не буде чіткого розмежування, якщо ви приписані там, то ходите лише туди. Такого не буде. Тобто, куди жінці зручно, туди вона і буде ходити. Ми намагаємося виконати вимоги медичної реформи. Сімейні лікарі повинні працювати в належних умовах, -
начальник управління охорони здоров'я Рівного Віктор Іськів.
Переїхати з приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» гінекологи мають до 9 травня. Їм повідомили про переселення ще на початку лютого. Хто залишиться, а хто ні – будуть вирішувати самі ж медики. Звісно, кожен боротиметься за «вигідне». Ця ситуація може призвести до конфліктів у колективі. Деякі медики, які не захотіли називати своє ім'я та прізвище сказали, що ймовірно шукатимуть інше місце роботи, аргументуючи це тим, що побоюються, що свій робочий день будуть просиджувати. Профільне управління, або ж адміністрація закладу не матиме ніякого стосунку до визначення списків лікарів, які мають покинути приміщення Центру надання первинної медико-санітарної допомоги «Центральний». Такі незручності для гінекологів дадуть можливість сімейним лікарям та терапевтам, які належать до Поліклініки, 2, однак розкидані по всьому місту, мати свої кабінети.
Автор: Інеса Пославська
This site was made on Tilda — a website builder that helps to create a website without any code
Create a website

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: