Ось так двояко Олександр Гребенюк реагує на можливу відміну єдиного соціального внеску. Двояко оцінюють цей законопроект і економісти. Дмитро Нікітенко каже, в ідеалі все виглядає оптимістично для розвитку малого бізнесу. Та в реальності може стати, як у приказці - "закон, що дишло, куди повернеш, туди й вийшло".
Каже, існує загроза і з боку контролюючих органів.
Що ж стосується його ситуації то, каже Олександр Гребенюк, його підприємницьке життя така зміна суттєво полегшила би. Бо із початком війни на Сході в основному займається волонтерською діяльністю. Розвивати бізнес часу майже нема.
У Державній фіскальній службі розповідають, лише за січень 2019 року ФОПи Рівне нщини сплатили ЄСВ більш, як 350 мільйонів гривень.
Дивіться ще: "Секонд - хенд" та покупці без грошей: реалії сільських ринків на Рівне нщині (ВІДЕО)
І ця сума постійно змінюється. До слова, обов`язкову щомісячну сплату єдиного соціального внеску запровадили ще наприкінці 2016 року. Його мінімальна ставка - 918 гривень. І досі...
Разом з тим, із 33 тисячі ФОПів, які зареєстровані у Рівне нській області, 10% не інформують фіскалів, які прибутки отримують. І трапляється це із різних причин.
Крім того, ЄСВ за себе не сплачують підприємці-пенсіонери та люди з інвалідністю. Можливу відміну єдиного соціального внеску для тих ФОПів, які не мають прибутку, Держслужби не коментують. Мовляв, нехай спочатку закон приймуть і його підпише Президент, а тоді й видно буде. Лише застерігають, у можливого нововведення є і зворотний бік.
Стане законопроект законом, чи ні - час покаже, кажуть експерти. Додають, та навіть найдобріші наміри приречені, якщо податкова культура в Україні не зміниться і можливістю не платити ЄСВ користуватимуться ті, для кого ця сума насправді проблемою не є.
Будьте з нами: Telеgram Facebook Instagram Viber Youtube