Вони одягають форму, беруть в руки зброю і стоять на захисті своєї країни. Вони знають, що таке тяжкі берці і бушлати, що таке режим і порядок в армії. А ще сумлінно виконують покладені на них обов'язки, будують сім'ї та виховують дітей і їм вдається поєднувати службу в Збройних силах України разом з материнством. Все це про жінок-військових.
Десять років тому в українському війську було 1 800 жінок-військових, у 2019 році їх понад 27 тисяч: з них 949 старших офіцерок.
З кожним роком в Україні все більше розширюється перелік військових професій для жінок. Зараз вони можуть бути і механіками, і водійками та навіть артилеристками, - пише The Village.
27 тисяч жінок
Також жінки не можуть обіймати всі посади на підводних човнах і надводних кораблях, в управліннях бригад надводних кораблів, посади протипожежної охорони, логістичного забезпечення, де робота пов’язана з отруйними речовинами.
В Україні 27 жовтня 2018 року набув чинності Закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях.
Що змінює закон?
с. Сварицевичі Дубровицького району, там закінчила середню школу.
У 2001 році закінчила НУВГП за спеціальністю інженер-гідротехнік. Пізніше отримала другу вищу освіту в Інституті слов’янознавства у Рівному, перекваліфікувалася на економіста-маркетолога.
15 років на службі
У 2005 році Ніна призвалася в армію, з того часу з перервами на декретні відпустки служить і пишається тим, що обрала такий шлях.
Зараз пані Ніна – старшина однієї з військових частин ОК «Захід» у Рівному.
Армія – це порядок
Найбільш пам’ятний момент на службі – зустріч з чоловіком
Про материнство
Пані Ніна повністю віддається роботі, додому усі свої складнощі і хвилювання не приносить, бо вважає, що робота – це робота, а сім’я – це те місце, де є багато інших справ, окрім обговорення робочих моментів.
"Хоч я й військова, але строгою мамою я себе не вважаю. Бувають, звісно, різні моменти, але я вважаю, що діти – це діти, вони мають право на те, щоб дитинство було веселим і безтурботним, а в цей час ми, дорослі, маємо вирішувати якісь їхні проблеми. У нас теж не все виходить з першого разу, дітям на це треба більше часу, ніж дорослим. Нам потрібно ставити себе на їхнє місце"
Про сильні і слабкі сторони
Думки про сексизм
Головне наше бажання – це мир у країні і відчуття спільної мети усіх українців.
Усі фото надані героїнею матеріалу