У Рівненському центрі служби крові закінчуються тест системи, за допомогою яких донорську кров перевіряють на наявність вірусу імунодифіциту, гепатитів B і C, сифілісу. Окрім того, майже вичерпані запаси одноразової пластикової тари, в яку збирають кров. ЇЇ вистачить на місяць-півтора. А от тест систем і того менше. Їх залишилося на 8-10 днів. Така ситуація критична, каже головна лікарка медзакладу, адже неперевірену кров використовувати не можна.
У закладі намагалися поки впоратися самотужки. На закупівлю тест-систем цьогоріч освоїли 300 тисяч гривень, які були передбачені на інші розхідні матеріали та медикаменти. Однак, і цього замало. Та навіть, якщо область зможе виділити додаткові кошти, швидко їх направити на закупівлю необхідного не вдасться. Проведення тендерів займе щонайменше 2 місяці. Стільки часу немає. До того ж закуповувати цей розхідний матеріал має централізовано Мінстрество охорони здоровя. Там лише годують обіцянками.
Такою ситуацією занепокоєні і постійні донори крові. Говорять, чимало сил покладають аби популяризувати донорство. Нині щодня від 50 до 70 людей готові ділитися своєю кров'ю.
Серед інших проблем у єдиній в області станції переливання крові - вже декілька років аварійна покрівля. Деревяне перекриття згнило. Під час злив заливає приміщення на третьому поверсі, -каже Ліна Михальчук.
У профільному управлінні кажуть, про проблему із дахом знають, вирішити її планують цьогоріч.
А от що стосується тест-систем, просять не хвилюватися. Мовляв, поки затримок немає.
Натомість, керівництво закладу спільно із пойстійними донорами крові хоч і сподіваються на вчасні поставки, однак не надто вірять словам чиновників. Тож вже звертаються по допомогу у всі можливі благодійні фонди країни. Бо ж ціна питання занадто висока.
Читайте також: На Рівненщині очікуються заморозки до -5 градусів