Разом з тим, на Рівне нщині переконані, що це пов’язано не із швидкістю поширення хвороби, а із збільшенням потужностей для дослідження, зростанням кількості тестувань, а також із рішенням про обстеження медичних працівників у три черги.
«Спостерігається дуже чітка тенденція – у цих регіонах зроблено більшу кількість тестувань. Якщо в якійсь області зробили більше 3000 тестувань, то є близько 20 відсотків позитивних випадків. На Рівне нщині ми зробили 3200 тестувань і у нас 553 випадки, це 18,5 відсотків. Це наслідок якісного виявлення хвороби, епідрослідування і ефективної роботи в таких вогнищах», - зазначила Олена Гандзюк.
Вона додала, що на Рівне нщині поступово збільшуються потужності для дослідження COVID-19. Так, з початку пандемії коронавірусу ПЛР-тестування проводилися лише в обласному лабораторному центрі. Згодом до досліджень долучився обласний центр громадського здоров’я. Наразі для збільшення кількості проведених тестувань залучають спеціалістів та обладнання ще двох медичних установ – перинатального центру та діагностичного центру.
Читайте також: Яка насправді кількість хорих на COVID-19 медиків Рівне нщини?
Таким чином, робота з діагностування COVID-19 стала ефективною, об’єми дослідження адекватні, що демонструє реалістичну картину захворюваності в області.