Село Птича відоме на всю Україну та навіть за її межами релігійними перепитіями. Тут декілька років віряни різних парафій сваряться за єдиний в селі храм. Громада УПЦ КП вважає, що право на храм належить їм. Адже більшість місцевих жителів вирішили це на загальних зборах. Втім, у 1996 році церкву приватизувала релігійна громада УПЦ МП. Яка і не дає вірянам української церкви зайти всередину.
Конфлікт між вірянами виник у 2014 році. Тоді селяни захотіли молитися українською мовою в УПЦ КП. Релігійна громада провела збори, де й проголосували за це. Втім, прибічники УПЦ МП відмовились покидати храм. Вони назвали голосування незаконним, а право на святиню почали відстоювати у суді. Згодом прості суперечки двох парафій переросли у бійку.
Селяни кажуть, з моменту закриття церкви її постійно патрулює поліція. Бо ж бояться, аби віряни знову не почали конфліктувати. Прибічники української православної церкви говорять, що новий церковний закон про перехід релігійних громад до ПЦУ допоможе знайти вихід із ситуації.
Наразі ж служба українською мовою проходить у сторожці на території храму. Втім місцевий священнослужитель заявляє, для такої кількості християн місця - критично мало.
Натомість віряни московського патріархату богослужіння проводять у гаражі. На жаль, всередину приміщення нашим журналістам потрапити так і не вдалось.
В представництві Рівне нської єпархії ПЦУ наголошують, аби віряни перевіряли кому належать храми. Адже саме релігійні громади вирішують яка конфесійна приналежність храмової споруди.
Крім того, Василь Рудницький зазначає, що храм в селі Птича не може належати парафії УПЦ МП.
Громада ж села Птича буде керуватись новим законом. Зберуться вже у лютому та знову проведуть голосування щодо переходу у ПЦУ.
Дивіться також:
Без щеплення - до школи зась. Бо на Рівне нщині епідемія кору (ВІДЕО)