Давайте дізнаємося, що може розповісти безсоння про ваш стан.
1. Підвищена активність щитовидної залози
Можливо, у вас гіпертиреоз - синдром гіперфункції щитовидної залози, вироблення великої кількості гормону тироксину.При гіпертиреозі ви можете відчувати такі симптоми: порушення апетиту, діарея, почастішання серцебиття, м'язова слабкість, втома, погіршення зору, часте запаморочення, втрата ваги.
Що робити:
Зверніться до лікаря і встановітьправильнийдіагноз.
2. Ви страждаєте тривожними розладами
Ймовірно, те, що не дає вам спати по ночах, - це ваші думки. Переживали ви щось останнім часом, що сильно на вас вплинуло?Експерти сходяться на думці, що людський мозок не може розслабитися до тих пір, поки людина турбується про що-не будь.
Що робити:
Якщо ви постійно страждаєте безсонням, вам слід звернутися до фахівця. Ви повинні знайти спосіб заспокоїтися і розслабитися перед засипанням.Деяким людям допомагає медитація або прослуховування спокійної музики перед сном.
3. Ви фізично виснажені
Так само, як тривожність і занепокоєння, фізичне напруженн яможе призвести до безсоння.Температура вашого тіла, частота серцевих скорочень і адреналін досить високі, що впливає на процес засинання. Навіть, якщо ви зможете хоч трохи подрімати, то на ранок ви прокидаєтеся, відчуваючи себе все так же втомленими і розбитими.
Що робити:
Відпочиньте.
4. Печія
Захворювання шлунково-кишкового тракту однозначно впливають на якість сну.У положенні лежачи шлункова кислота довше затримується в стравоході, внаслідок чого людина не може заснути, або ж прокидається з відчуттям печіння в грудях і гіркотою в роті. Вельми неприємне почуття, треба сказати.
Що робити:
Зверніться до лікаря і встановіть правильний діагноз.
5. Відчуття голоду.
Безсоння може бути пов'язана з харчуванням.Наприклад, ви завжди вечеряєте в різний час. Скажімо, позавчора ви поїли о 6 годині вечора, вчора в 9, а сьогодні в 5. До ночі ви відчуваєте почуття голоду через дисбаланс в харчуванні.
Що робити:
Це ще раз підкреслює важливість чіткого режиму прийому їжі.
6. Ви п'єте занадто багато кави
Чи знаєте ви, що для повного виведення кави з організму в середньому потрібно від 8 до 10 годин?Якщо ви вип'єте пару чашок кави вранці, то до того часу, коли ви повернетеся додому, з вашого організму виведеться близько 75% кофеїну. Оскільки кофеїн є стимулятором, він може стати причиною вашого безсоння.
Що робити:
До речі, якщо ви скоротите дозу кофеїну, ви не позбудетеся від безсоння відразу ж.Просто будьте терплячі, з часом ви звикнете - і відновите якість сну.
7. Поганий стан шкіри, особливо під очима
Коли ви страждаєте від безсоння, стан вашої шкіри погіршується. Недосипання змушує організм працювати в два рази старанніше, щоб доставити кисень до життєво важливих органів, але при цьому ваше тіло недає достатню кількість кисню шкірі. Таким чином, з часом темні кола навколо очей стають більш помітними.
Що робити:
Якісний сон завжди позитивно впливає на здоров'я шкіри, оскільки стимулює оновлення клітин, «ремонтує» тканини організму і сприяє виробленню колагену, що уповільнює процес старіння шкіри.
8. Погіршення концентрації уваги
Безсоння може привести до погіршення вашої когнітивної функції. Ви втрачаєте здатність концентруватися на завданні, повільно думаєте і стаєте менш уважним.Якщо ваші робочі обов'язки вимагають точності, пильності і виконання всіх правил безпеки, то безсоння, безумовно, піддає ризику вас і оточуючих людей. До речі, якщо ваші проблеми зі сном тривають вже дуже довгий час, це може привести до провалів в пам'яті, оскільки ваш мозок не відпочиває - і не має можливості відновитися.
Що робити:
Так що не відкладайте пошукрішення і вирушайте до лікаря, щоб дізнатися про неполадки у вашому організмі.
9. Слабкий імунітет
Як часто ви застуджуєтеся? Якщо ви страждаєте безсонням, ви будете частіше хворіти, оскільки у вашого організму ослаблена захист проти вірусів і бактерій. Безсоння - це істотний рівень стресу для вашого тіла. В результат іімунітет знижується, і ви стаєте уразливими до різних захворювань.
Що робити:
Хороший сон допомагає організм увиробляти цитокіни - гормоноподобні білки, які допомагають боротися з інфекціями і запаленнями. Однак, коли людина погано спить, рівень цього білка в організмі падає - а значить, він тепер відкритий для «вторгнення» вірусів та інфекцій.
10. Ваш режим і умови сну порушені
Ваш спосіб життя дуже потужно впливає на загальне самопочуття. Можливо, причина, по якій ви страждаєте безсонням, полягає в тому, щови не можете розслабитися і відключитися від проблем, навіть лежачи в ліжку. Ви використовуєте гаджети перед засинанням? Дослідження довели, що ця звичка здатна порушити ваш цикл сну. У вашій спальні занадто жарко, душно або, навпаки, занадто холодно?
Що робити:
Займіться цим питанням, змініть режим і умови сну - і ви побачите, наскільки позитивно це на вас позначиться.