Понад 566 тисяч гривень у якості дотації на розвиток сільськогосподарських товаровиробників підприємство одержало на підставі незаконно наданих до ДФС відомостей. Керівникові товариства повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Оперативники Управління захисту економіки в Рівне нській області Нацполіції встановили, що директор сільгоспкооперативу для отримання дотації з бюджету звернулася із заявою до ДФС в Рівне нській області про включення підприємства до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Однак, як з’ясувалося, у заяві були зазначені недостовірні відомості. Зокрема, вказані види діяльності, які фактично не здійснювалися: переробка молока та виробництво молочних продуктів.

Сільгоспкооператив, який включили до Реєстру, упродовж 2017 року незаконно одержав понад 566 тисяч гривень дотації. Виділені кошти використалися не на розвиток кооперативу, а на покращення добробуту його керівника, які той конвертував у готівку.

У рамках кримінального провадження оперативники УЗЕ в Рівне нській області, слідчі обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури Рівне нської області зібрали обґрунтовані докази причетності керівника сільгоспкооперативу до заволодіння та легалізації бюджетних коштів.

Йому повідомлено про підозру за частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), частиною 1 статті 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) та частиною 1 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання керівнику міри запобіжного заходу. Відповідно до санкцій інкримінованих статей, підозрюваній може загрожувати позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Повідомляє Управління захисту економіки в Рівне нській області ДЗЕ НПУ.