Для цього не лише розробляють план дій, а й створили петицію, яка має допомогти врятувати всі річки України.

Рівнянин Андрій Мартинюк зареєстрував петицію, яка покликана врятувати річки України. При чому акцентують саме на рівненській Усті.

ПІДТРИМАТИ ПЕТИЦІЮ

Cтан водойм різко погіршується через повсюдні порушення Водного кодексу, які майже завжди залишаються безкарними.

Зокрема, це: - Масові скиди з каналізаційних очисних споруд, що не відповідають вимогам Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами. У більшості сіл та невеликих міст очисні споруди відсутні, зупинені або не функціонують належним чином. - Мінприроди роками не може забезпечити зупинку забруднення навіть відомими джерелами, як наприклад, Понінківською картонно-паперовою фабрикою. - Численні самовільні скиди домогосподарствами неочищених побутових стічних вод з вмістом фекалій та побутової хімії. Люди виводять свої стоки у найближчі водойми і це явище набуло масового характеру. - Скиди неочищених стічних вод об’єктами малого бізнесу. Автомийки, невеликі кафе, готелі часто не мають жодних очисних споруд. - Забудова, розорювання та інше господарське використання водоохоронних зон, у тому числі влаштування звалищ. Городи та поля, приватна забудова, заклади харчування, що розміщуються у водоохоронних зонах, зводять нанівець природоохоронний ефект останніх.

У результаті: - Офіційно щороку у водойми скидається близько 300 млн кубометрів неочищених стоків. Насправді, ми не можемо оцінювати повну картину стану водойм, оскільки статистика оперує лише офіційними даними про скиди, а моніторинг ведеться далеко не у повному обсязі через брак фінансування. Більше сотні пляжів по всій Україні не можна використовувати через загрозу здоров’ю. - У 90% проб дніпровської води фіксується перевищення вмісту забруднювачів. - У річках та озерах по всій Україні щоліта масово гине риба, збіднюється видовий склад. - Водні об’єкти втрачають рекреаційні та естетичні властивості.

Вимагаємо: - Кардинально збільшити штрафні санкції за незаконні скиди стічних вод та за порушення водоохоронних зон, що має зробити таку діяльність економічно не вигідною. - Відновити повномасштабний моніторинг стану водойм та нагляд за дотримання природоохоронного законодавства.

Петиція зареєстрована 2 листопада, збір підписів триватиме іще 57 днів. За умовами, петиція повинна набрати 25 тисяч підписів.

ПІДТРИМАТИ ПЕТИЦІЮ

Поширювати інформацію про петицію у соціальних мережах почали разом із відео, яке на початку шокує глядача.

До слова, одну з ролей у відео зіграв екс-учасник проекту "Голос країни" Давид Стеблюк.