Ще 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.

Згодом ВМС України повідомили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ, на яких перебувало 24 українські моряки.

Серед моряків захоплений й випускник НУВГП, який служив на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», старший матрос військово-морських сил України Андрій Оприско.

У 1995 році майбутній моряк закінчив УІІВГ за спеціальністю водопостачання, каналізація, раціональне використання та охорона водних ресурсів. Вчився в інституті посередньо, проте школу закінчив із золотою медаллю. Тому і вступав до інституту за результатами співбесіди. « ….був кращим учнем у класі і Пісоченській школі (Миколаївський район, Львівська область), брав участь у районних олімпіадах з математики, фізики... Обраний старостою старших класів…», − йдеться в його характеристиці.

Про море мріяв ще зі школи. Хотів вступати в Морську академію, але мати стримала єдиного свого сина. 2016 року Андрій Оприско підписав контракт на службу у ВМС.

Місцевий суд Сімферополя на 60 днів (до 25 січня 2019 р.) арештував кількох українських моряків, серед яких і Андрій Оприско, котрих ФСБ Росії затримали в районі Керченської протоки.

Університет і надалі уважно слідкуватиме за долею свого випускника.

За матеріалами із офіційного сайт Національного університету водного господарства та природокористування.