Як передається кір
Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.
Основні симптоми кору:
сильний головний біль,
слабкість,
підвищення температури тіла до 40 градусів,
втрата апетиту,
нежить,
сухий і сильний кашель,
почервоніння і набряк горла,
збільшення лімфовузлів,
запалення слизової оболонки очей,
висип по тілу.
Лікування кору
Якщо кір проходить без ускладнень – його лікують в домашніх умовах під наглядом лікаря. Та якщо хвороба протікає важко і дає ускладнення, лікування кору проводять в лікарні. Дорослих переважно госпіталізують. Ліків від кору немає – хворим призначають комплексну терапію, яка спрямована на боротьбу з симптомами кору і підвищення імунітету. Висип також не лікують. Спочатку тіло має покритись цятками повністю, і згодом висип зникне.
Хворим на кір дають:
підвищену доза вітамінів А і С;
препарати для зниження температури;
таблетки або сиропи від кашлю;
антигістамінні препарати;
краплі від нежитю;
мазі і краплі від запалення очей;
у рідкісних випадках антибіотики.
Профілактика кору
Найбільш дієвим способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. Додамо, що в Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.Не щепленим від цього вірусу дорослим потрібно пройти вакцинацію від кору до 35 років.