На острівці Дубовець тривають дослідження пам'ятки на місці колишнього Підборецького монастиря (1592-1832).

Експедицію організовує Міжрегіональна громадська наукова організація "Дубенський археологічний осередок" у співпраці з Державним історико-культурним заповідником м. Дубна в рамках соціального проекту, який фінансується Дубенською міською радою спільно з програмою "Активні громадяни" від Британської Ради в Україні та ГО "Молодіжна Платформа".pic

Археологічні розкопки на пам’ятці острів Дубовець у заплаві річки Ікви, що в околиці міста Дубно тривають. Острів Дубовець відомий заснуванням тут в 1592 році Підборецького Свято-Вознесенського жіночого монастиря, який проіснував надалі протягом 240 років. Він був одним із останніх монастирів фундованих князями Острозькими. Його місцезнаходження вдалося встановити завдяки археологічним дослідженням Віталія Ткача і Віри Гупало, в ході яких були віднайдені об’єкти кінця XVI – XVIIІ століття.

pic

На сьогоднішній день відкрито залишки будівлі кінця XVI – першої половини XVII століття у вигляді її долівки. Ця будівля вірогідно була розібрана після якогось погрому середини XVII ст., оскільки на її місці знайдено велику кількість побитого столового посуду, розвали посудин, поява яких у будинку неможлива за мирного існування. Археологи працюють над тим, щоб підтвердити цю гіпотезу, хоча кількості знахідок вистачає, щоб стверджувати факт наявності монастиря на острівку.

pic

Важливе значення дослідження Підборецького монастиря мають для розробки хронологічно-типологічної шкали розвитку кераміки у Волинських містах в XVI–XVII ст. Можна сказати, що дата заснування монастиря 1592 є точною.

pic

Сьогодні ні місці розкопок було знайдено срібну шпильку. Її віднайшли за допомогою просіювання ситом. До цього знаходили лише бронзові. Монашки користувались ними для фіксації головних уборів і, очевидно, часто губили.

pic

Якщо Ви хочете долучитися до історичних знахідок, вас чекають у місті Дубно.