На Рівненщині співробітники СБУ задокументували діяльність міжнародного організованого угруповання, яке приватним літаком «АН-2» перевозило контрабандні цигарки до Євросоюзу.

Спецслужби встановили, що до угрупування входило 6 громадян Польщі та 5-ро українців.

Співробітникам СБ України у тісній взаємодії із правоохоронними службами Польщі та прикордонниками вдалося затримати організаторів та їх спільників під час приземлення літака на одному із аеродромів Рівненській області.

Завдяки злагодженим діям спецслужб двох країн вилучено тютюнових виробів на суму понад сімдесят тисяч доларів США.

Досудове розслідування встановило, що влітку 2016 року двоє волинян та один дніпропетровець придбали літак «АН-2», який використовували для незаконного переміщення тютюну через державний кордон України.

Один із спільників мав навички керування літаком, сам перебував за кермом та керував діями інших пілотів під час польотів. На території Польщі товар отримували спільники, які займались його реалізацією.

За матеріалами СБУ польськими колегами було затримано та на даний час проводиться досудове розслідування стосовно групи зловмисників, які входили до складу угруповання.

Слідчими УСБУ в Рівненській області завершено досудове розслідування та скеровано до Рівненського міського суду обвинувальний акт стосовно громадян України, яким інкримінують вчинення злочинів передбачених ч. 3 ст. 28, ст. 334 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, троє чоловіків незаконно, без відповідних дозволів, двічі перелетіли на приватному літаку «АН-2» через лінію державного кордону до Республіки Польща і так само незаконно повернулися у зворотному напрямку на територію України.

Працівникам управління Служби безпеки України в Рівненській області вдалося відстежити спільників, а також літальне судно (так званий «кукурузник»), яке приземлилось на непрацюючому аеродромі в Рівненській області.