Через кілька днів після вибуху військова прокуратура спільно з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз провела слідчий експеримент. Тепер експерти КНДІСЕ проводять експертизу причин детонації "Молота".
Журналісти поспілкувались з директором Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександром Рувином, який допоміг пролити світло на трагедію і розібратися в передумовах для вибуху міномета.
За словами, пана Рувина, триває комплексна комісійна експертиза, яка включає вибухотехнічні, трасологічні, фізико-хімічні та військові дослідження. В основі даних досліджень - справність мінометів, мін та дії військовослужбовців.
Основою дослідження є метал, з якого вироблено міномет, всі вузли та агрегати, які відповідають його безпечній роботі; справність і відповідність нормам і технічним характеристикам самих мін; аналізуються дії військовослужбовців: техніка безпеки, правильність дій керівництва.
Олександр Рувин також говорить, що встановлено певні невідповідності між робочою - проектною документацією та фактичної конструкцією міномета. За попередніми даними, вони між собою відрізняються, зокрема, конструкцією запобіжника від подвійного заряджання.
Крім того, випробування проводилось проводили військові-строковики замість професійних випробувачів, ще й в темний період часу - під ранок. Під час вибуху, постріли робили на відкритому просторі, а розмір окопу, в якому був міномет, становив близько 30 сантиметрів. Міномети стояли на відстані набагато ближчій дозволеного. Командир батареї, загиблий, взагалі не повинен був там знаходитися.
Також є питання й до строку служби міномета, який спричинив трагедію й до умов зберігання боєприпасів.
У підсумку директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувин зазначив, що експерти його закладу докладуть усіх зусиль, щоб трагічні обставини були розслідувані в найкоротші терміни.