З кожним роком на Рівненщині суттєво збільшуються обсяги вантажних і пасажирських перевезень. Водночас залізничний транспорт - це джерело підвищеної небезпеки.

На залізничних станціях і перегонах підрозділу «Рівне нська дирекція залізничних перевезень» травмовано 13 осіб, з них одна людина загинула.

Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість із них сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.

Люди, зокрема, переходять залізничні колії у невстановлених місцях чи ходять по залізничних коліях, нехтують правилами посадки та висадки під час руху поїзда, перебувають у стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту тощо.

Отож нагадайте своїм дітям, рідним, знайомим про небезпечність перебування поблизу залізничних об’єктів і про необхідність дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ:

Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».

Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.

Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.

При знаходженні поблизу колії, на вокзалах тримайте дітей за руку.

Не проходьте повз дітей, які порушують правила поведінки на об’єктах залізничного транспорту, наражають на небезпеку своє здоров’я та життя.

Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колії), потрібно впевнитись у відсутності потягу.

При наближені потягу треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг.

Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.

Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і тільки при повній зупинці поїзда.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд. Помилка при оцінці швидкості поїзда часто коштує людині життя.

Інформує прес-служба Рівне нської ОДА.