У цьому переконалися посадовці та обласні депутати, які їх відвідали.
Ініціативи людей перемогли в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Тож отримали співфінансування з бюджету Рівне нщини, у 2017 – 1,7 мільйонів гривень, у 2016 – понад 760 тисяч.
Маршрут моніторингового візиту пройшов через окремі об’єкти Здолбунівського району.
Креативний простір «Зелений газон» - проект Здолбунівської районної ради. Реалізовували його на базі місцевої бібліотеки. У рамках ініціативи облаштували сучасну конференц-залу на півсотні відвідувачів. Туди закупили меблі та техніку. Зала користується неабиякою популярністю серед молоді та громадських організацій. Адже у ній можна проводити семінари, тренінги, вебінари, важливі зустрічі, клуби вихідного дня. Вчаться тут писати й проекти. Поряд з залою облаштована дитяча ігрова кімната, де можуть розважатися діти відвідувачів бібліотеки.
Втім проект не обмежився лише приміщенням. У теплі дні усі заходи можна проводити у садку на території бібліотеки. Тут також є місце для комунікації, проведення дитячих літніх таборів та перегляду фільмів під відкритим небом.
Як розповів керівник проекту Микола Мокрик, «Зелений газон» став простором, який об’єднав молодь. Важлива його роль і в підвищенні інтересу до бібліотеки в цілому.
З обласного бюджету на проект спрямовано майже 88 тисяч гривень.
Наступний проект, який відвідала моніторингова делегація, це – вуличні тренажери та гімнастичний комплекс у сільському парку Здовбиці. Територію перед встановленням спортивного устаткування спочатку розчистили та вирівняли. Не забули про доріжки, сходи та клумби. Тож нині – це місце для занять спортом та активного відпочинку дітей. Полюбляють тут релаксувати і літні люди.
З обласного бюджету на проект спрямували майже 63 тисячі гривень.
Після цього моніторинговий візит продовжився до Урвенської сільської ради. Ця громада під активним керівництвом голови Лідії Балабат постійно розробляє проекти та подає їх на різні програми.
«У 2016 році реалізували проект – встановлення твердопаливного котла у місцевому дитячому садочку. Тут виховуються 74 дошкільнят. Окупилося альтернативне газовому устаткування всього за один опалювальний сезон. З обласного бюджету співфінансування склало 50 тисяч гривень», - розповідає голова сільради Лідія Балабат.
Втім, це не єдиний проект, який реалізувала громада. На рахунку – 16 розробок, у тому числі й ті, які подавалися на закордонну донорську допомогу. Причому написанням проектів займається сама керівниця громади.
«Такі конкурси соціально важливі. Адже вони не лише дозволяють реалізувати ініціативи сільських жителів. В першу чергу громади вчаться писати якісні розробки, залучати кошти з різних джерел, об’єднувати свої зусилля навколо їх реалізації. А це сприяє розвитку не лише самої громади, а й території в цілому», - відзначив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівне нської ОДА Костянтин Мокляк.
Загалом упродовж лише останніх років на Рівне нщині реалізували 34 проекти.
А вже цього року на ініціативи громад виділили 1,8 мільйони гривень. За них планують реалізувати 14 ініціатив.
Про це повідомляє прес-служба Рівне нської ОДА.