«Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією. Витрати фінансуватимуть за рахунок місцевих бюджетів. Місцеві ради на власний розсуд визначатимуть, як будуть проходити розрахунки – купюрами чи пластиковими картками. Діяти такі правила будуть на усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. І виключно після того, як місцеві органи влади приймуть рішення про монетизацію. Рівне нська ОДА буде націлювати голів ОТГ, районних і міських рад, щоб вони вишукувати кошти для компенсації», - коментує керівник управління інфраструктури та промисловості Рівне нської ОДА Федір Мисюра.
Кількість таких поїздок не може бути менше від 30-ти. Такі соціальні норми затвердив уряд.
Розмір щомісячної виплати визначається шляхом множення кількості поїздок на середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті.
Втім, місцеві ради залежно від власної фінансової ситуації можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити. Окрім того, на місцях мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату.
Якщо ж людина їздить часто або з пересадками – купувати квитки їй доведеться за власний рахунок.
Слід зазначити, що певні категорії пільговиків матимуть «бонуси»:
· Людям, які мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20%;
· Особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до 6 років) виплата пільг здійснюється у подвійному розмірі;
· Для осіб з інвалідністю I, II групи і дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти або які проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі.
Про це повідомляє прес-служба Рівне нської ОДА.