Рівненська область – третя серед регіонів за ростом виробництва сільськогосподарської продукції.

Так, якщо по Україні спостерігається спад, то область демонструє позитивну динаміку. Зокрема, на 13,6 відсотків стали виробляти більше продукції сільгосппідприємства.

Як повідомив заступник голови Рівне нської ОДА Ігор Тимошенко під час колегії, найвищі темпи зростання забезпечили аграрні підприємства Млинівського, Радивилівського та Сарненського районів. Щодо тваринництва, то у господарствах області спостерігається збільшення виробництва молока, м’яса та яєць. Зросло поголів’я птиці та свиней.

У рослинництві теж – позитивна тенденція.

«Вперше за останні п’ять років хлібороби розширили посівні площі. Так, під урожай 2017 року відвели майже на 19 тисяч гектарів більше землі. Збільшено посіви конкурентоздатних технічних культур – соняшника, сої, ріпаку та цукрового буряка. Цьогорічна врожайність культур вища, ніж торік. Аграрії прогнозують зібрати 1 мільйон 200 тисяч тонн зерна», - зазначив Ігор Тимошенко.

Разом з тим, заступник голови ОДА відмітив спад виробництва продукції в окремих районах. Основна причина – зниження поголів’я великої рогатої худоби та відсутність підприємств тваринницької галузі.

pic

На переконання заступника голови ОДА, вирішити ці питання дозволить залучення інвестора.

«Особливо це стосується поліських районів, на території яких є близько 40 тисяч гектарів угідь, менш родючих у порівнянні з іншими районами, однак цілком придатних для посіву традиційних для Полісся культур», - наголосив Ігор Тимошенко.

Ще одним видом допомоги сільгосппідприємствам є програми фінансової підтримки АПК. На сьогоднішній день такі розроблені на обласному рівні, а також у Острозькому, Рокитнівському та Здолбунівському районах. Тому Ігор Тимошенко рекомендував іншим районам та містам перейняти позитивний досвід.

За матеріалами Рівне нської обласної державної адміністрації.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv