Зовсім скоро на полицях супермаркетів, і взагалі всюди, з'явиться головний герой кожного літа. Великий стиглий кавун, тягти до будинку, який - складно, їсти - смачно, вибирати - небезпечно. Тому перед тим, як набити пузо кавунчіком, ми пропонуємо розібратися де ж користь, а де ж шкода.

Кавун - НЕ фрукт, а одна велика (дуже велика) ягода, яка відкрилася людству ще з часів фараонів і Стародавнього Єгипту. Останні, до речі, любили кавун як ніхто інший. І зовсім не даремно.

Чим корисний кавун?

Кавун досить корисний фрукт, який містить в собі велику кількість корисних речовин і вітамінів. Так, в кавуні можна знайти вітамін А, вітамін РР, вітаміни В1, В2, В6, В9, вітамін С, Е і Н. З корисних речовин тут можна знайти калій, натрій, кальцій, фосфор, залізо і магній.

Крім того, кавун покращує метаболізм, а фруктоза в його складі робить кавун відмінною їжею для тих, хто хворіє на цукровий діабет. Кавун відмінно очищає нирки і печінку, маючи сильний сечогінну і жовчогінну властивостями. Якщо у тебе проблеми з нирками, застій жовчі, з'являються камені, то кавунова дієта може допомогти в профілактиці цієї проблеми.

Калорійність кавуна

Як ми знаємо, кавун - неймовірно дієтичний фрукт, який не один раз був головним героєм чергової монодієти. Калорійність кавуна становить 25 кал на 100 грам, він дуже легкий і смачний. Але як засіб для схуднення не рекомендується. Як спосіб провести розвантажувальний день - можна.

Чим шкідливий кавун?

Перше, що ми знаємо про кавуни ще з дитинства - вони містять нітрати. Нітрати в кавунах стали своєрідною притчею, страшилкою, якою лякають нас і до цього дня. Але, на жаль, це правда. Самі по собі кавуни відмінно вбирають в себе все підсилювачі зростання, нітрати та інші негативні речовини, якими можуть удобрювати кавуни на плантаціях. Це може викликати отруєння і алергії.

Крім того, кавун має здатність притупляти почуття голоду, що одночасно добре і погано. Але і це змушує нас вживати кавун до тих пір, поки він не закінчиться. Це дуже небезпечно для людей з цукровим діабетом (до речі, він містить занадто багато цукру) і тим, у кого проблеми з нирками. Вони просто не витримають.

Також кавун відмінно втамовує спрагу, що може вплинути на загальний стан організму. Занадто багато солей і цукру, які не бажані. Крім того, через велику кількість клітковини в складі, при проблемах з шлунково-кишковим трактом імовірний ризик запорів.

ДЖЕРЕЛО


А ти любиш кавуни? Надсилай нам фото, як ти їсиш кавун у наші соцмережі та отримуй подарунки!

Ми в соціальних мережах: ФБ Інстаграм

Читай також:

Що таке гранола? Користь і шкода популярного сніданку

Готуємо смузі разом: 30 рецептів корисних та смачних напоїв

#Ідея_дня: вчимося танцювати як Бейонсе