Захід сонця і наступ темряви для нас, дітей цивілізації, не є чимось особливим і страхітливим. Тоді як наші предки остерігалися не тільки виходити в цей час на вулицю, але і займатися багатьма побутовими речами.

Вважалося, що темний час доби - період розгулу нечистої сили. І тому треба було максимально убезпечити себе. Тому наші предки вірили в ряд прикмет, які варто взяти до відома, щоб зберегти в будинку достаток, щастя і здоров'я.

Вечорами не можна виносити сміття. Вважалося, що будь-яка річ, викинута на вулиці в цей час, може стати основою для вроків. А також вплинути на матеріальний добробут сім'ї: в будинку пропадуть гроші.pic

Не можна вечорами прибирати в будинку. Будете мити підлогу, вимиєте з дому любов, щастя і удачу, так вважали наші предки.

На ніч не можна залишати ніж на столі. Це призведе до хвороб і сварок.

Не можна залишати на столі брудний посуд. Наші предки вірили, що господині так виявляють неповагу до домового, який буде мстити. А простіше кажучи - забирати спокій і сон.

Вечорами не можна давати гроші в борг і не можна брати їх в борг. Тому що якщо дасте в борг після заходу сонця, назавжди позбавитеся грошової удачі. А якщо самі візьмете грошей, то будете до півроку в боргах, як у шовках.pic

Чоловікам не можна голитися вечорами. Тому, що «наводячи красу» в цей час доби, чоловіки провокують появу проблем в інтимному житті.

Жінкам не можна вечорами дивитися у дзеркало. Тому що це може забрати молодість і красу, наблизивши старість.

Вечорами не можна виливати воду з купелі, в якій купали немовля. Тому, що це спровокує проблеми зі здоров'ям. Краще воду залишити до ранку. А вже зі сходом сонця виплеснути її.

В це вірили наші бабусі та прабабусі, а чи вже вірити вам та дотримуватись даних прикмет вирішувати лише вам.

Джерело

ЧИТАЙ ТАКОЖ: В інтернеті запрацювала генеалогічна база українців. Можна шукати родичів, народжених між 1650 і 1920 роками