Цьогоріч тимчасовий спрощений пропуск у білоруські ліси для збирачів ягід і грибів здійснюватиметься у два періоди.

Перший розпочнеться з 1 липня і триватиме до 10 серпня з 6 по 22 годину.

Другий – з 1 вересня до 15 листопада з 8 до 20 годин. При цьому обов’язковою є умова повернення на територію України у день перетину державного кордону, повідомляє прес-служба РОДА.

Тимчасові місця пропуску будуть облаштовані в пунктах «Познань», «Березове» та «Дроздинь».

Таку двосторонню домовленість уклали представники прикордонних служб України та Республіки Білорусь.

Прикордонники акцентували увагу на необхідності дотримання місцевими мешканцями правил перетину, щоб протидіяти незаконній діяльності через державний кордон. Адже поряд з дисциплінованими жителями українського прикордоння, є і такі, яких затримують та оформляють як порушників державного кордону як українською, так і білоруськими сторонами.

Разом з тим, білоруські прикордонники наголосили, що у період збору дикоросів у районі Державної лісогосподарської установи «Поліський лісгосп» українці за паспортами у формі ID-карток пропускатися не будуть, так як документ громадянина України у вигляді пластикової картки не дає підстав для пропуску через українсько-білоруський кордон.

Нагадуємо, за порушення українського та білоруського законодавства з прикордонних та природоохоронних питань передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

У разі систематичних порушень досягнуті домовленості про сезонний пропуск можуть бути скасовані білоруською стороною.