"Хочу одразу розвіяти страхи щодо інтернатів. Інтернати для дітей з особливими потребами не будуть ліквідовані, поки інклюзія не стане якісною та доступною. Ми маємо забезпечити певний рівень для навчання цих дітей. В Україні проходить деінституалізація – поступове повернення дітей у сім”ї. А педагогічно запущені та занедбані батьками проживатимуть у родинах і навчатимуться у звичайних школах», - зауважила заступник голови Рівне нської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
На Рівне нщині у загальноосвітніх навчальних закладах навчається 1144 дитини із особливими освітніми потребами, для 732 організована індивідуальна форма за спеціальними корекційними програмами. У пройдешньому навчальному році інклюзивне навчання було організовано у 98 школах, налічувалось 149 інклюзивних класів, у яких навчалось 197 дітей з особливими освітніми потребами. Найбільше таких класів функціонує у Володимирецькому, Зарічненському, Корецькому (по 15 класів), Березнівському (13 класів), Гощанському (11 класів) районах та місті Рівне (33 класи).
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv
«Спостерігається тенденція щорічного збільшення дітей які охоплені інклюзивним навчанням. За три роки кількість учнів збільшилася на 113 осіб» , - зазначив заступник начальника, начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей обласного управління освіти і науки Олег Пекарський.
На завершення круглого столу між громадськістю та управлінцями доcягнуто домовленостей про подальшу співпрацю.
Інформує прес-служба управління освіти і науки Рівне нської ОДА.