Жителю Києва повідомлено про підозру у закінченому замаху на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

Як встановлено, підозрюваний організував спробу проведення 10.05.2017 несанкціонованого мітингу в м.Рівне , на якому із залученням за винагороду групи осіб (в т.ч. так званих «стрімерів») намагався вчинити дії, спрямовані на посягання територіальної цілісності і недоторканості України шляхом здійснення публічних закликів та розповсюдження матеріалів із закликами щодо таких дій.

І хоча «псевдоакцію» було одразу припинено правоохоронцями спільно із місцевими активістами, дану подію того ж дня було використано низкою російських ЗМІ для формування у громадян негативної думки та ставлення до України, зокрема до її державних структур (приміром під заголовками «Неонацисты устроили драку с копателями янтаря в Ровно»).

В учасників акції вилучено плакати та листівки під гаслами «Ровенская Республика», «Бурштин – надбання Рівне нської народної республіки» та інші. За ініціативи прокуратури до підозрюваного суд застосував запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.

У даному кримінальному провадженні триває досудове розслідування з метою з’ясування усіх обставин тяжкого злочину та скерування обвинувального акту до суду.

Довідково:

Ч.2 ст.110 КК України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, якщо вони вчинені за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівне нської області.