(*1 квітня - День сміху (День дурня). Але мало хто знає як веселяться 1 квітня в різних країнах світу.*)

З XVIII століття практично у всіх країнах світу всі із задоволенням 1 квітня жартують над своїми друзями. Головне, пам'ятайте, що жарти повинні бути добрими - навіщо ставити людину в незручне становище? Є такий вислів: найкращий жарт - це жарт, над яким голосніше за всіх сміється той, над ким пожартували.

Австралія

Австралійці - життєрадісний народ. Прокинувшись, всі негайно починають розігрувати один одного і дарувати незвичайні смішні подарунки. Тільки треба встигнути все це зробити до обіду, інакше самого жартівника вважатимуть не дуже розумним.

У розіграші беруть участь навіть газети, радіо і телебачення. Погодьтеся розіграти всю країну - справа серйозна!

Одного разу одна з головних столичних газет опублікувала «правдиву» історію про те, що співробітникам китайських ресторанів, які розвозять по залах візки з стравами, тепер доведеться отримувати спеціальні водійські права. Господарі ресторанів схопилися за голову - адже їм довелося б оплачувати навчання своїх підлеглих! А інша газета повідомила, що засуха змусила багатьох прісноводних крокодилів податися в південні річки. Звичайно, в річках в цей день ніхто не купався.

Англія

В Англії прийнято розігрувати один одного тільки до 12 години дня. Стандартні першоквітневі жарти: «У тебе шнурок розв'язався», перевести годинник або ще що-небудь в цьому роді. В Англії прийнято на 1 квітня посилати один одному смішні листівки або сувеніри.

Вірменія

Вірмени, як відомо, завжди славилися своїм іскрометним гумором. І з деяких пір у Вірменії 1 квітня відзначають День сатири і гумору абсолютно офіційно. Кажуть, що причиною тому стали весняні примхи погоди - вірмени намагаються задобрити природу жартами і розіграшами.

Болгарія

У Болгарії День сміху в особливій пошані. Жителі цієї країни дуже люблять жарти та розіграші. Особливо радіють святу діти. Газети та радіо теж з задоволенням розігрують населення, підносячи просто карколомні новини!

Італія

«Першоквітнева рибка» - саме так в Італії називають це міжнародне свято. Італійські жарти абсолютно нешкідливі. 1 квітня на спині якогось італійця можна побачити симпатичну паперову рибку, старанно намальовану і розфарбовану.pic

Якщо 1 квітня іде дощ, то в парасольку вам хто-небудь може кинути конфетті. Розкрити парасольку - буде справжній феєрверк! А ще хто-небудь з членів сім'ї запросто може перевести всі годинники в будинку на годину назад. Замість цукру в цукорниці чомусь з'являється сіль, а в сільниці, звідки ні візьмися, - цукор!

Румунія

У Румунії День сміху не є офіційним святом, але румуни цей день дуже люблять і знаходять привід над ким-небудь пожартувати. Румунію взагалі часто називають країною сміху і гумору, настільки дотепні її жителі. У них завжди напоготові анекдот, жарт або кумедна розповідь.

США

В Америці 1 квітня жартують дуже необразливо. Приблизно так: «Ой, у тебе шнурок розв'язався!» або «чим це ти забруднився?» Школярі невпинно розігрують один одного, а того, хто «попадається», називають квітневим дурнем.

А от по телевізору в цей день можуть оголосити список найдурніших людей, причому звичайно в нього потрапляють найвідоміші люди. Але при цьому диктор повинен спочатку попередити, що зараз буде виголошений першоквітневий жарт.

Фінляндія

У Фінляндії 1 квітня, як і в інших країнах, вважається Днем жартів і обманів. А фіни жартувати вміють! Наприклад, здавна під час великих свят батьки давали дітям жартівливі доручення - відправляли в сусідський двір за чимось неіснуючим, наприклад, за скляними ножицями.

Франція

У Франції, як і в Італії, 1 квітня можна зустріти людей з паперовою рибою на спині. Їх називають «квітневою рибою». Всі намагаються бути пильними, «не залишитися в рибах», тобто в дурнях.

А ще французи жартують так: підсипають друзям в цукорницю сіль, кладуть перець в солодкий пиріг. Вони також люблять давати один одному безглузді доручення, наприклад, знайти і принести солодкий оцет.

Шотландія

У Шотландії День дурня відзначається не один день, а цілих два! Перший день називають Днем зозулі, а тих, кого вдалося обдурити, - «разинями». Другий день святкування називають Днем хвоста. Шотландці з задоволенням підкладають один одному спеціальні гумові мішки, які при натисканні видають не зовсім пристойні звуки.

Іспанія

День дурня в Іспанії відзначають не 1 квітня, а 28 грудня. У цей день у місті Ібі протягом 200 років проходить фестиваль під назвою El Dia de los Santos Inocentes, що означає День простаків. Під час фестивалю перед міською мерією проходить битва яйцями, борошном і петардами.

Офіційно День дурня в Іспанії носить назву День святих невинних немовлят. Вважається, що дві з гаком тисячі років тому Ірод, цар юдейський, дізнався про появу на світ претендента на його трон в особі сина Непорочної Діви Марії. Тоді Ірод наказав убити всіх дітей у віці до двох років у Віфлеємі. Сьогодні в Іспанії День дурня присвячений пам'яті загиблих вифлеємських дітей.

Джерело