Сьогодні, дев’ятого березня, в Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області відбулася робоча зустріч поліцейських та керівників філій банківських установ. Учасники заходу обговорили питання співпраці у спільній боротьбі з шахраями, які виманюють кошти з особистих рахунків довірливих громадян.

За круглим столом кіберполіцейські, слідчі та оперативники спільно з керівництвом фінансових установ області обговорювали дієві механізми оперативного реагування на шахрайства, що відбуваються із застосуванням банківських карток.

Присутні на зустрічі наголосили на необхідності постійної профілактичної роботи, спрямованої на фінансову безпеку громадян. Зокрема, акцентувалася увага на проведенні уроків фінансової грамотності у навчальних закладах серед молоді та на постійних роз’яснювальних бесідах із особами похилого віку щодо грамотного поводження із конфіденційними даними, які шахраї вправно виманюють у довірливих громадян.

На паритетних умовах поліцейські та керівники філій банків домовилися про розроблення алгоритму співпраці у протидії злочинам у фінансовій сфері, адже безпека громадян важлива як для правоохоронців, так і банків.

Спільними зусиллями поліцейські прагнуть досягнути мінімуму кримінальних проваджень за статтею 190.

Аби не стати черговою жертвою аферистів, слід пам’ятати прості правила :

- оператор банку ніколи не випитуватиме особисті дані (прізвище ім’я по-батькові, дату народження, ПІН-код!!, CVV-код чи код із смс), адже ця інформація є в базі даних банку і не потребує додаткового підтвердження.

- не варто продовжувати розмову з незнайомцем, якщо він телефонує до вас та змушує назвати будь-які дані. Зловмисники використовують психологічні інструменти агресивного впливу і часто вдаються до шантажу. Варто відразу покласти слухавку та звернутися до поліції, повідомивши номер телефону та вимоги зловмисників.

Пам’ятайте, що лише ваша обачність та розсудливість є запорукою вашої безпеки.

Інформує відділ комунікації поліції Рівне нської області.

pic