Зокрема, планується заборонити здійснення промислового рибальства в темну пору доби на суднах не обладнаних бортовими вогнями. Крім того, всі ставні знаряддя лову (сітки, пастки, ятері, ставні неводи), повинні мати буї чи розпізнавальні знаки, на яких має бути продубльовано номери бирок. Це зроблено для того, щоб знаряддя лову можна було ідентифікувати на водоймі. Ділянки, на яких забороняється здійснення промислового рибальства протягом усього року на водосховищах Дніпровського каскаду залишаються у межах, визначених у 2016 році. За винятком Київського водосховища, де їх буде розширено, Дніпродзержинського – уточнено, Кременчуцького – звужено.
Розподіл знарядь лову між користувачами здійснюватиметься територіальними органами Держрибагентства за єдиною методикою та практикою – згідно з пунктом 27 постанови КМУ від 25.11.2015 № 992 «Про затвердження Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України». До цього для територіальних управлінь не було запроваджено єдиної механіки. Відтепер, при підрахунках будуть враховуватись квоти, виділені промисловим рибалкам. Для прикладу, якщо користувач отримав дві тонни, то пропорційно до цього йому буде виділено й кількість знаряддя лову.
Вище вказані зміни зазначено в проекті наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження режимів рибальства на 2017 рік». Документ розміщено на сайті Держрибагентства та надісланий для погодження в органи державної влади.
Інформує Інфоіндустрія