Український інститут національної пам’яті оприлюднив результати реформи декомунізації.

Станом на грудень 2016 року на Рівне нщині «декомунізували» 435 об’єктів топоніміки – населені пункти, вулиці, площі та сквери.

Зокрема, за рік, що минає, Верховна Рада України перейменувала чотири населених пункти – село Червоне Дубровицького району на село Острівці, місто Кузнецовськ на місто Вараш, село Жовтневе Радивилівського району на село Нова Пляшева, село Іскра Рівне нського району на село Новожуків.

Цьогоріч на Рівне нщині демонтовано 9 пам’ятників і пам’ятних знаків, з них один – на честь Леніна.

«Але декомунізація не завершилася. Найважливіше – повинна продовжуватися робота з донесення інформації про злочини комуністичного тоталітарного режиму та боротьбу із ним українців. Це важливо для мільйонів убитих наших співвітчизників, які не мали права на пам’ять. Це необхідно для мільйонів наших сучасників – як щеплення для здорового, вільного майбутнього», - пояснює Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Нагадаємо, 21 травня 2015 року вступили у дію «декомунізаційні» закони.

Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни практично позбавилася тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності повністю відкрито.

Про це повідомляє прес-служба Рівне нської ОДА.