Міністр соціальної політики підкреслив, що завдяки спільній роботі з Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради цей законопроект не містить жодної додаткової норми, яка передбачала б обмеження соціальних виплат та програм порівняно з рішеннями, які ухвалювалися Верховною Радою у 2014-2015 роках.
Згідно із пояснювальною запискою, основною метою прийняття проекту акта є вдосконалення законодавства у сфері підвищення мінімальної заробітної плати та страхових виплат, легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці, шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладання штрафів за його порушення.
Як зазначається, проектом акта передбачається новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.
Крім того, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) встановлюватиметься Кабміном, а в небюджетній сфері підприємства визначатимуть тарифні ставки самостійно у колективних договорах.
При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, йдеться в документі.
Також, законопроект передбачає в частині пенсійного забезпечення на 2017 рік продовження: особливого порядку виплати пенсій для працюючих пенсіонерів; визначення максимального розміру пенсії в абсолютній сумі на рівні 10 740 гривень.
Результати голосування нардепів від Рівне нщини:
Вознюк Ю.В. За
Корчик В.А. За
Дехтярчук О.В. За
Яніцький В.П. За
Сидорчук В.В. За
Євтушок С.М. Проти
Осуховський О.І. Не голосував
Лозовой А.С. Відсутній
Депутати #Рада8 підтримали #ЗП5130 і встановили новий мінімум заробітної плати на рівні 3200грн із 1 січня 2017 року. 227 "за" pic.twitter.com/zzuTc338Eq
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 6 грудня 2016 р.
Повний текст законопроекту доступний на сайті Верховної Ради України.