Зокрема, система центрів складається з Регіонального центру, який надає юридичну допомогу у кримінальних провадженнях. Місцеві центри, що створені у Рівному, Сарнах та Дубно, надають консультації та роз’яснення, а також вторинну правову допомогу з адміністративних та цивільних питань.
Щодо бюро правової допомоги, то вони розпочали свою роботу у вересні цього року. Звернувшись до них, мешканці Рівне нщини мають змогу отримати юридичні консультації та доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції. Крім того, клієнти через бюро можуть отримати доступ й до адвокатських послуг – якщо це буде необхідно та у випадку належності до визначених законом категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Також фахівці бюро представлятимуть інтереси таких осіб у суді за окремими видами спорів.
Адреси центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги з надання такої допомоги
Довідково. З 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога надається особам, до яких застосоване адміністративне затримання чи арешт; які затримані за підозрою у вчиненні злочину; до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, а також у кримінальних провадженнях.
З 1 липня 2015 року безоплатна вторинна правова допомога надається також у цивільних та адміністративних справах, а також потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях, у повному обсязі малозабезпеченим особам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (у тому числі учасникам АТО), реабілітованим особам та особам, щодо яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності чи надання психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Окрім того, з 1 вересня 2016 року безоплатна первинна правова допомога (юридичні роз’яснення та консультації) надається усім громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, у тому числі біженцям чи особам, які потребують додаткового захисту.
Про це повідомляє прес-служба Рівне нської ОДА.