Зокрема, Уряд встановив систему референтного ціноутворення на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.
З 1 січня розпочнеться процес зменшення цін на медикаменти.
Окрім того, хворі на гіпертонію, цукровий діабет ІІ типу та астму отримають державну підтримку на компенсацію вартості ліків для свого лікування. На відшкодування вартості ліків при амбулаторному лікуванні цих захворювань – реімбурсацію ліків – у проекті Бюджету України на 2017 рік закладено півмільярда гривень.
Також одна із важливих частин реформування охорони здоров’я – це запровадження державного медичного страхування. За 25 років незалежності України розроблено 21 законопроект про страхову медицину, проте не один із них не був прийнятий. Сьогодні Уряд працює над системою медичного страхування та наступного року розпочнеться поступовий перехід з принципу фінансування лікарняних ліжок на фінансування медичних послуг. Цей процес розрахований на три роки – до 2020.
Серед основних положень нової моделі страхування медицини – створення Національної служби здоров'я, пакет гарантовано оплачених послуг і відмова від прив'язки пацієнта до місця проживання.
Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД). При цьому сімейний лікар повинен забезпечувати всю первинну діагностику. Ключова функція сімейного лікаря – підтримувати здоров’я своїх пацієнтів.
У 2017 році також планується запустити підготовку до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров’я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій.
За матеріалами Рівне нської ОДА.