Кіберполіцейські Поліського управління та слідчі ГУНП спільно з прокуратурою міста Рівне викрили трьох киян, які не санкціоновано втручались в роботу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України від імені нотаріусів та вносили незаконні зміни щодо об’єктів нерухомості, які перебували в арешті.

До поліції звернулися четверо приватних нотаріусів із Рівного та Гощі, що невідомі особи заблокували їхні особисті електронні ключі доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України та внесли незаконні зміни щодо арештованого нерухомого майна. Об’єктом посягання зловмисників стали земельні ділянки, торгово-розважальні центри, квартири та станції технічного обслуговування у столиці та Київській області.

Рівне нські кіберполіцейські встановили, що на початку року на електронні адреси приватних нотаріусів прийшли повідомлення із вірусом. Після відкриття надісланого файлу зловмисники отримували особисті логіни і паролі нотаріусів для входу в реєстр. Електронні ключі автоматично блокувалися і нотаріуси не могли корегувати свої операції. Зловмисники знімали в Реєстрі речових прав об’єкти нерухомості з арешту і перепродавали їх. За свої послуги отримували від 10 до 15 відсотків від вартості. Тільки від імені рівненських нотаріусів їм вдалося провернути близько 20 махінацій на загальну суму понад п’ять мільйонів гривень. Від рук зловмисників постраждали також приватні нотаріуси Житомирщини та Києва.

«Співробітники Поліського управління кіберполіції встановили осіб зловмисників, — повідомив начальник Поліського управління кіберполіції Олег Лепеха. — Ними виявилися 31-но, 28-ми та 27-річні кияни».

Зі слів керівника Рівне нської місцевої прокуратури Володимира Самардака, 12 листопада поліцейські спільно із працівниками прокуратури з метою припинення незаконної діяльності та відшукування речей, що свідчать про причетність зловмисників до протиправної діяльності, провели три санкціоновані обшуки в їхніх помешканнях у Києві. Правоохоронці вилучили 18 паспортів, чотири банківські платіжні картки, сім сімкарток, вісім електронних носіїв інформації та чорнові записи.

Усі вилучені паспорти числяться по базі як втрачені, їх зловмисники використовували для переоформлення об’єктів власності.

«За фактом несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 361 Кримінального кодексу України відкрито кримінальне провадження, — зазначив Олег Лепеха.» Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Повідомляє Відділ комунікації поліції Рівне нської області

pic