За даними опитувань одного із українських сайтів, Рівне зайняло 8 позицію в рейтингу.

У рамках проекту «Ідеальне місто» понад 33 тис. українських користувачів OLX оцінило рівень життя в обласних центрах країни. Учасники опитування виставляли бали від одного до семи за десятьма критеріїв, зокрема розвиненістю інфраструктури, безпекою та привітністю городян. Отриманий рейтинг став справді народним, тоді як більшість аналогічних досліджень ґрунтується на думці експертів.

Таким чином, на першому місці опинилась Вінниця, на другому - Тернопіль, на третьому - Харків. Рівне аж на восьмому місці. Хоча це не найгірший результат.

З’ясувалося, що українці, в основному, мають запитання до роботи муніципальних служб: більшість міст за цим параметром отримала нижчу за 4 із 7 оцінку. Навіть у лідері Вінниці якість роботи ЖКГ городяни оцінили в 4,4 бали. Дещо менше отримали Харків, Львів і Черкаси. Найгірший показник, близький до критичного, — у служб Ужгорода, лише трохи кращий — у промислових міст Дніпра й Запоріжжя, а також портових Одеси та Херсона.

Українській столиці не вдалося відзначитися за жодним з «екологічних» показників. За цими критеріями Київ опинився ближче до індустріальних центрів сходу та півдня країни. Місто не займає високих позицій у рейтингу комфортних для життя українських міст. І це — не тільки суб’єктивна оцінка інтернет-користувачів: авторитетне міжнародне дослідження Quality of Living Survey, яке щорiчно оцінює міста світу за 39 показниками, теж критично поставилося до столиці України. У ньому Київ посідає 176-те з 230 місць.

Харків — друге за кількістю населення місто України — продемонстрував відчутно кращі за столицю результати (на півбали і вище). Загалом, із п’ятірки мегаполісів країни з населенням більше або близько мільйона Харків виявився найкращим за чистотою вулиць і якістю повітря. Якщо говорити про чистоту міського середовища, то однією з найбільш частих претензій є нехтування комунальними службами своїми обов’язками. На низьку якість послуг ЖКГ і контор із благоустрою скаржаться в усіх містах України. Як і на вуличне сміття. Близькі до критичних бали отримали промислові та портові центри країни. Однак економічна активність не може служити виправданням байдужості до екології. Адже комфорт для життя, зокрема, підвищує інвестиційну привабливість ділових центрів країни.

*Міста Донецьк, Луганськ, Сімферополь та Севастополь не представлені в рейтингу через не репрезентативну вибірку.

pic