Так, за словами голови комісії Назарія Поліщука, наразі представники “Рівне теплоенерго” надали інформацію про роботу своїх котелень, ми вивчаємо наскільки ефективно вони працюють і шукаємо шляхи, на чому можна зекономити та як підвищити ефективність роботи котелень.
- Передбачається, що до грудня комісія сформує перелік конкретних кроків, які потрібно реалізувати для ефективності роботи котелень і яким чином можна знизити тариф. Далі рішення щодо цього прийматиметься під час засідання сесії міськради, - каже депутат.
У той час, як представники “Рівне теплоенерго” принаймні надають інформацію про свою роботу і спільно з депутатами шукають шляхи, як знизити тариф для населення, представники “Рівне облводоканалу” - не реагують належним чином на звернення членів комісії.
Як розповів експерт у галузі ЖКГ Сергій Пінчук, до “Рівне облводоканалу” чимало запитань і поки що ми не почули на всі з них відповіді.
- Так, наприклад, у мене елементарне питання: чому мешканціі багатоповерхівок Рівного сплачуть за послуги водопостачання і водовідведення більше, ніж приватний сектор? Я припускаю, що для багатоповерхових будинків у тарифі двічі може бути закладений один із показників — абонентська служба. Проте, немаючи точної інформації щодо цього стверджувати не можу. Більше того, за моїми підрахунками, за 8 місяців цього року населення вже переплатило “Рівне облводоканалу” приблизно 3,6 мільйонів гривень, - зазначає Сергій Пінчук.
Наразі робота комісії продовжується і депутати разом із експертами продовжують вивчати документи. Завдання мінімум — знизити тариф для населення принаймні в тих межах, що під силу на місцевому рівні. Адже, наразі в Рівному, за підрахунками спеціалістів, найвищий тариф на тепло та гарячу воду серед усіх міст Західної України. Чому? Депутати припускають, що причина в тому, що “Рівне теплоенерго” наразі приватне підприємство, в той час, як в інших містах Західної України подібні підприємства комунальні.