Ним виявився неповнолітній хлопець.

Дубенською місцевою прокуратурою Рівне нської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення особою шахрайських дій, пов’язаних з купівлею-продажем товарів через мережу Інтернет.

Встановлено, що зловмисник розміщував на інтернет-сайтах безкоштовних оголошень завідомо неправдиві відомості про продаж різного роду товарів (мобільні телефони, велосипеди, запчастини до автомобілів), отримував завдаток, але потенційним покупцям нічого не відправляв.

Останні й звернулися із заявами до правоохоронних органів, адже після переказу грошей «продавцю», той зникав з поля зору, видаляючи оголошення з мережі.

- На цей час особу зловмисника, який збагачувався шляхом зловживання довірою людей, встановлено. Ним виявився 17-річний житель м. Дубно, - повідомив керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк. - Органом досудового розслідування хлопцю інкриміновано 18 епізодів злочинної діяльності та повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).

Діями неповнолітнього завдано збитків 18 потерпілим з різних областей України на загальну суму 20 тис грн. Найближчим часом обвинувальний акт щодо підозрюваного буде скеровано до суду для розгляду. Підозрюваному загрожує покарання у виді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до 240 годин або обмеження волі на строк до 3 років.

Довідково: згідно із нормами законодавства особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років, підлягають кримінальній відповідальності.

Матеріали Дубенської місцевої прокуратури Рівне нської області