У районах ризику борються з африканською чумою свиней. На Ратнівщині вже утилізували одинадцять тварин, про що склали відповідні акти. Упродовж останніх днів хворих тварин у районі не виявили.

Про це повідомили у відділі інформаційної політики Волинської ОДА.

26 серпня стало відомо, що в двох районах Волині виявили спалах африканської чуми свиней. В цих районах заборонили реалізувати свинину на ринках та магазинах, а також встановили ветеринарно-поліцейські пости зі шлагбаумами, попереджувальними знаками: на Любешівщині встановили 7 таких постів, на Ратнівщині - 2.

Ці два контрольно-пропускні пункти облаштовані коло села Кортеліси. На в’їзді до села працюють так звані дезбар’єри. Це – пропускні пости на під’їзді до села, де працюють ветеринари, поліцейські та представники ДСНС. При чому – цілодобово.

– Через цей пункт, а це – основна дорога, що веде до Корелісів, проїжджає транспорт, що проходить обов’язкову дезінфекцію та огляд, – наголосив перший заступник голови Ратнівської райдержадміністрації та керівник епізоотичної комісії Євген Саврук. – Окрім того, безпосередньо в селі працюють дві групи, до яких уходять два ветеринари, двоє представників ДСНС та правоохоронці. Представники цих груп здійснюють обхід дворів, описують свинне поголів’я, виявляють хворих тварин та здійснюють дезінфекцію.

Як констатують фахівці, впродовж останніх днів хворих тварин не виявлено. Ті, діагноз у котрих підтвердився раніше, – утилізовано. Загалом же утилізовано 11 тварин, про що складено відповідні акти.

Джерело: Волинські Новини