В подальшому відповідна програма буде затверджена і в області.
Також фахівці сформували вимоги до районів щодо паспортизації об’єктів і аналізу стану охоронних договорів на пам’ятки архітектурної спадщини національного значення. Крім того, на місцях мають звернути увагу на ситуацію з дерев’яними церквами-пам’ятками, зовнішній вигляд яких спотворюється ремонтами, зокрема, пластиковим та металевим сайдингом.
Водночас, Рада запланувала проведення семінарів для підготовки спеціалістів та окремо для священників, яким роз’яснюватимуть законодавчі аспекти щодо охорони культурної спадщини.
Крім того, у соцмережі Facebook Рада створить групу, де усі охочі зможуть долучитися до спільноти для допомоги та інформування про порушення законодавства з охорони пам’яток.
Нагадаємо, в Рівне нській області на державному обліку знаходиться 338 пам’яток архітектури, з них національного значення - 95 (67 - культові споруди). На даний час паспортизовано 128 пам’яток архітектури. З них національного значення 24 - за кошти державного бюджету, 18 - за кошти користувачів пам’яток. В тому числі на території області розміщено 8 замків – пам’яток архітектури національного значення, які знаходяться в різному стані збереженості.
Загалом, над збереженням культурної спадщини Рівне нщини працюватиме 18 членів Ради. Її головою стала заступник голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.