Наразі у населених пунктах, де хворіли тварини, введено карантин і проводяться заходи для ліквідації вірусу.
Із 19 серпня у селах Озеро, Вербівка, Новорічиця почали вживати заходи для того, щоб збудник чуми не поширювався, повідомив заступник голови Рівне нської ОДА Юрій Приварський.
- Так, у п'ятницю—суботу в районах, де був зафіксований спалах хвороби, проходили засідання комісій і проводилися заходи з профілактики і протидії поширенню чуми. Так, спеціалісти пройшли всі двори, вилучили тварин, у яких була підозра на чуму, та м'ясопродукти. А також встановлені спільні пости поліції і ветеринарної служби, щоб тварин не вивозили за межі сіл, де були виявлені спалахи чуми. Окрім того, вживатимуться заходи щодо обмежень ввезення і вивозу тварин за межі районів, де є спалах хвороби, - зазначив Юрій Приварський.
Тим часом, за словами начальника управління безпечності харчових продуктів і ветеринарії ГУ “Держземпромспоживслужби” в Рівне нській області Олександра Костюка, у селах проводять заходи щодо вилучення заражених тварин і продукції.
- Так, наприклад, у селі Новорічиця Зарічненського району вилучили та утилізували 18 свиней, загальною вагою 1 730 кілограм, а також 115 кілограм м'ясопродуктів. Тим часом у селі Озеро Володимирецького району виставили два спільні ветеринарно-поліцейські пости. У перший день вилучили 9 свиней, а за два дні - 46 свиней, загальною вагою 2 043 кілограми. Робота триває, а також проведеться дезінфекція домогосподарств. Передбачається, що власникам тварин виплатять матеріальну компенсацію за їх утилізацію, - розповідає спеціаліст.
Наразі спеціалісти розглядають версію, що збудник африканської хвороби міг бути завезений із Білорусі, адже саме в прикордонних районах і були зафіксовані спалахи хвороби.
- Також люди можуть приносити збудник африканської чуми з лісу, куди ходять збирати ягоди. Практично за кожним господарем біжить їх собака і прослідкувати, що вона там робить, важко. Так само люди, повертаючись додому, не перезуваються і йдуть у хлів. Таким чином вони можуть принести збудник хвороби до своїх домашніх свиней, - пояснює начальник “Держземпромспоживслужби” в Рівне нській області Володимир Лазарчук.
Окрім того, спеціалісти закликають людей повідомляти про смерть тварин, а не ховати їх від ветеринарів і тим більше не закопувати, щоб вірус не поширювався.
Нагадаємо, на африканську чуму хворіють всі види свиней. Зазвичай це завершується летальними випадками. Збудник хвороби доволі стійкий у навколишньому середовищі та може зберігатися доволі довго. Людям вірус загрози не несе.