Нині говорять про «Сучасні аспекти тактики ведення та лікування хворих на артеріальну гіпертензію та ішемічну хворобу серця».
- Сьогодні у нас перший, із 24 дводенних тренінгів, які ми запланували провести для сімейних лікарів в рамках першого етапу. Після завершення навчання кожен із учасників отримає відповідні сертифікати від Світового банку, Міністерства охорони здоров’я та Рівне нської ОДА. За чотири роки ми плануємо провести 55 тренінгів. У загальному, більше тисячі лікарів Рівне нської області пройдуть подібні навчання. До кінця цього року заплановано провести 10 тренінгів, до кінця травня наступного року – ще 14, після того перейдемо до наступного етапу, - зауважив керівник групи консультаційної підтримки субпроекту Світового Банку Сергій Рибачок.
Перейняти досвід рівнян, які першими з усіх міст-учасників проекту Світового банку в Україні сьогодні запустили цикл тренінгів для сімейних лікарів, приїхали колеги з Волині.
- Більшість лікарів не ознайомлені з новітніми підходами діагностики та лікування різних хвороб серця. Наша мета – виправити цю ситуацію та ознайомити їх з новітніми рекомендаціями й оновленими міжнародними протоколами, які вже видані в Україні. За статистикою, гострий коронарний синдром найбільша патологія, яка веде до смертності. У Рівне нській області смертність від серцево-судинних захворювань становить 82%, - пояснив тренер (лікар-кардіолог) Юрій Бурдаш.
Перед початком занять сімейним лікарям з районів влаштували тест на перевірку знань. Впродовж дня медики працюватимуть у групах, з якою кожен із трьох тренерів проводитиме двогодинні практичні заняття з ситуативними задачами. Після чого детальний аналіз та ще один тест.
Окрім теорії, на сімейних лікарів під час навчання чекають і практичні заняття. Вони закріплять здобуті знання на спеціальних манекенах. За повідомленням Групи консультаційної підтримки субпроекту Світового Банку в Рівне нській області.