Незважаючи на всі застереження рятувальників щодо пожежонебезпечного періоду, окремі власники приватних господарств продовжують практику випалювання післяжнивних залишків на своїх ділянках. Нерідко такі дії призводять до пожеж, що загрожують житловому сектору, лісовим насадженням та сільськогосподарським угіддям.

Так, лише протягом 3 серпня співробітникам Служби порятунку Рівне нщини довелося чотири рази виїжджати на ліквідацію загорянь післяжнивних залишків на території приватних господарств селян загальною площею майже 10 га.

О 13:50 за телефоном «101» надійшло повідомлення про горіння стерні біля села Котів Рівне нського району. Існувала реальна загроза поширення вогню на поруч розташоване поле пшениці. Рятувальники 5-го державного пожежно-рятувального загону спільно з вогнеборцями місцевої пожежної команди села Новоукраїнка оперативно ліквідували загоряння на площі 0,5 га та не дозволили полум’ю знищити новий врожай зернових.

Аналогічні пожежі цього дня сталися поблизу с. Могиляни Острозького району, с. Бокійма Млинівського району та с. Лішня Демидівського району. За попередньою інформацією, причиною виникнення усіх цих пожеж стало неконтрольоване спалювання громадянами післяжнивних залишків.

Головне управління ДСНС України у Рівне нській області вкотре наголошує на важливості дотримання громадянами правил пожежної безпеки, особливо в цей пожежонебезпечний період. Категорично забороняється використовувати на відкритих територіях поруч із сільгоспугіддями, лісопарковими зонами, торфополями відкритий вогонь, розводити багаття, випалювати траву та інші рослинні рештки, кидати в траву та на узбіччя доріг недопалки. Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

ГУ ДСНС України у Рівне нській області