Йому кілька днів від народження. Малюк здоровий. Мама – невимовно рада. Адже живе в Красногорівці. Де щодня стріляють.
"Найголовніше – не панікувати. Тому що це сильно відбивається на дитині. Без паніки – йти подалі від вікон, десь у середину, в будинок. Перечекати", – говорить Катерина, молода мама.
Але не у всіх породіль з "передової" вагітність протікає нормально.
"Надходить значна кількість жінок із загрозою передчасних пологів. Ну, це, перш за все, звичайно, можливо, і на першому місці – стресова ситуація. Напруженість, страх за себе, за дитину", – сказав Іван Кобець, заступник керівника Покровського перинатального центру.
Жінок, які зважилися народжувати неподалік від фронту, мало. Наприклад, у Мар'їнському районі на світ з'являється півтори сотні дітей на рік. А до війни було вдвічі більше. Молодь поїхала, а ті, хто залишився, вагітності бояться.
Війна "псує" рівень народжуваності не тільки на Донбасі. У 2016 році в Україні встановлять антирекорд століття.
"Молода сім'я боїться, що батько піде на війну. Все може трапитися. Це інші чинники", – сказала Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України.
Поповнення в родині українці бояться і через нестачу грошей.
Мир на Донбасі і поліпшення економічної ситуації вирішить демографічну проблему. Але лише частково. А щоб повністю вирівняти смертність і народжуваність – потрібно, щоб кожна сім'я заводила як мінімум двох дітей. Але на це у нації немає часу.
В Європі теж демографічна криза, заспокоюють соціологи. Але там антирекорду століття – не буде.
Джерело: Сегодня.ua.