Чи завжди ти знаєш, від чого втомилася і як відпочити так, щоб дійсно відчути прилив сил і активності? Швидше за все, немає. А чому? Тому що сучасна людина розівчилась відпочивати правильно і перемикати свої захоплення так, щоб різноманітність перетиналося зі зміною активності та спрямованості.

НЕ ВІДРИВАЮЧИСЬ ВІД ПРИРОДИ

Кожен житель мегаполісу напевно скаже, як йому хочеться спостерігати горизонт, морський берег і зелений ліс, хоча б по вихідним. Звідки ж такі бажання і чому вони виникають практично у всіх, хто мешкає в містах? Все більш ніж просто – це закладено в нас природою! Наші предки завжди були “прив’язані” до землі, ходили босяком, носили натуральний одяг, могли споглядати красиві лісові масиви не на екрані монітора, а прямо перед собою. Навіть інтуїтивно людина розуміє, що гармонію з собою неможливо знайти без взаємозв’язку з навколишньою фауною (саме тому ми заводимо домашніх улюбленців) і флорою (розводимо кімнатні рослини). Тому перше і найважливіше правило нормального відпочинку – це воз’єднання з природою.

Якщо не море, то найближче водоймище, лісосмуга, міський пляж, сквер – для того, щоб відчути себе краще і скинути тягар міського темпу життя потрібно не так вже багато. Пару годин в тиші, при співі птахів і пахощах трав, без всяких “я повинна” або “я не встигну” і світовідчуття стане зовсім іншим, а настрій підніметься.

ВТОМИЛАСЯ ВІД СЕБЕ

Ще однією причиною хронічної втоми і невірного відпочинку є бажання постійно відповідати прийнятим канонам в суспільстві. На роботі, вдома, в компанії ти поводишся “як треба”. У підсумку і на відпочинку послаблення не буде. Підсвідомо вироблені за довгий час звички і манери поведінки нікуди не зникнуть, а значить, і розслабитися, не вийде.

Як утекти від себе? В принципі ніяк. Але з собою можна укласти “міні-договір”. Наприклад, чесно сказати собі, що ти їдеш в чужу, абсолютно незнайому місцевість, і будеш вести себе так, як тобі заманеться. І слідкувати за цим правилом!

“ЗМІНА ДЕКОРАЦІЙ”

Це стосується трудоголіків і захоплених своєю справою людей. Часто улюблена справа або дорого оплачувана робота затягують нас так, що змінити обстановку нам просто не приходить в голову.

Займаєшся офісною роботою – відпочивай на природі, цілими днями бігаєш – полеж у свій вихідний на дивані або прийми ванну. Професія вимагає постійного спілкування, ідеальної зовнішності і певних манер – влаштуй день без всього цього. Різка зміна оточення, фізичних навантажень, інтер’єру або виду діяльності найкращий релакс для організму.

А також можна знайти для себе нові цікаві та незвичайні захоплення. Чому б і ні? Наприклад, джампінг, пейнтбол, дайвінг, аквааеробіка або настільний теніс. Головне, щоб стало по-справжньому цікаво і приємно так проводити час.

Джерело: Коліжанка